مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با بیان اینکه ۹۵درصد چاههای کشاورزی استان به کنتور هوشمند مجهز شده اند بر نصب کنتور بر روی چاههای باقیمانده و چاه واحدهای دولتی نیز تاکید کرد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ “محمدمهدی جوادیان زاده” در رویداد آبی شهرستان اردکان که در راستای برنامه های شورای حفاظت از منابع […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با بیان اینکه ۹۵درصد چاههای کشاورزی استان به کنتور هوشمند مجهز شده اند بر نصب کنتور بر روی چاههای باقیمانده و چاه واحدهای دولتی نیز تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ “محمدمهدی جوادیان زاده” در رویداد آبی شهرستان اردکان که در راستای برنامه های شورای حفاظت از منابع آب با حضور فرماندار، مدیران ادارات و نمایندگان کشاورزان شهرستان برگزار شد با تشکر از مدیران ذیربط و کشاورزان برای همکاری در نصب کنتورهای هوشمند و مدیریت منابع آبی، بر نصب کنتور برای چاههای باقیمانده و چاههای صنعتی و واحدهای دولتی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه شهرستان اردکان یکی از فقیرترین شهرستان های استان از نظر وضعیت منابع آبی به شمار می آید گفت: بسیار مهم است که همین منابع محدود را با مدیریت صحیح، حفظ کرده و از بحران بیشتر شهرستان جلوگیری نماییم.

جوادیان زاده با اشاره به اقدامات حفاظتی شرکت آب منطقه ای یزد جهت مدیریت مصرف و حفظ منابع آبی موجود اظهار داشت: ما هر چه در توان داریم برای این منظور خواهیم گذاشت.

وی به دستاوردهای خوب اردکان که با همکاری مجموعه شهرستان و فرماندار اتفاق افتاده است گفت: اتصال بیمارستان به شبکه فاضلاب، راه اندازی شبکه جمع آوری فاضلاب و تصویب زون آب شرب که در مراحل نهایی قرار دارد از مهمترین این دستاوردها می باشد که امیدواریم با این روند رو به رشد بتوانیم اقدامات حفاظتی مناسبی را در حوزه منابع آب شهرستان انجام دهیم.

فرماندار اردکان نیز با بیان اینکه ما فعلا میراث دار وضع موجود هستیم و باید بحث آب و آلودگی شهرستان را مدیریت نماییم گفت:ما باید نسل های بعدی را هم مدنظر داشته باشیم.

در این نشست، رییس اداره منابع آب شهرستان های اردکان و میبد به ارائه گزارشی از وضعیت آبی شهرستان اردکان پرداخت. همچنین در این رویداد به سوالات و مشکلات نمایندگان کشاورزان رسیدگی شد.

در راستای این رویداد با دادستان شهرستان اردکان نیز دیداری صورت گرفت.