مشاور امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: طرح بشری در راستای بهبود سطح آموزش سلامت و بهداشت دانش آموزان دختر در مدارس اجرا می شود. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ ” فاطمه دهقان ” با اعلام خبر اجرای طرح بشری ، هدف از اجرای این طرح در مدارس دخترانه دوره دوم […]

مشاور امور زنان اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: طرح بشری در راستای بهبود سطح آموزش سلامت و بهداشت دانش آموزان دختر در مدارس اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ ” فاطمه دهقان ” با اعلام خبر اجرای طرح بشری ، هدف از اجرای این طرح در مدارس دخترانه دوره دوم ابتدایی پایه ششم و دوره اول متوسطه در پایه هفتم را برقراری عدالت در زمینه دسترسی به امکانات بهداشتی، ارتقای سلامت دانش آموزان دختر با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار عنوان کرد.

دهقان گفت: سلامت دوره نوجوانی ، نشاط و شادابی در سن بلوغ می‌تواند تضمین‌کننده سلامت فردای جامعه باشد.

وی با برشمردن ویژگی‌های خاص دوران نوجوانی و اهمیت سلامت جسمانی، عاطفی و روانی در این دوران برای والدین و دانش‌آموزان گفت: دختران دانش‌آموز امروز مادران فردای جامعه هستند که این خود مستلزم آموزش‌های لازم به این قشر است.

مشاور امور زنان آموزش و پرورش با اشاره به طرح بشری واهمیت برگزاری برنامه هایی درزمینه بهبود وضعیت بهداشتی آموزشی دانش آموزان دخترتأکید کرد: دوران نوجوانی یک انقلاب درونی است که دانش آموزان در این دوران به تحولات جسمانی و روانی دست می یابند.

دهقان اظهار کرد: با وجود ارتقای سطح آگاهی خانواده‌ها نسبت به مسائل رشد تربیتی و جسمی دختران، اما برخی دانش آموزان دختر به ویژه در مناطق محروم آمادگی مواجه شدن با تغییرات دوره حساس نوجوانی را ندارند بنابراین در این طرح تلاش می شود تا دانش آموزان با شناخت و آگاهی بهتر با دوران بلوغ آشنا شوند .

وی افزود: اجرای مطلوب و مناسب این طرح‌ها زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا سطح بهداشت و سلامت دانش‌آموزان ارتقا یابد و برای دستیابی به این امر باید تلاش همه‌جانبه‌ای انجام شود.