راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی صبح روز شنبه با حضور گسترده اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار در ۵۰ نقطه استان یزد آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ در این راهپیمایی‌، آحاد مردم انقلابی و موقعیت شناس یزد و مناطق و شهرستان‌های مختلف، بار […]

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی صبح روز شنبه با حضور گسترده اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار در ۵۰ نقطه استان یزد آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ در این راهپیمایی‌، آحاد مردم انقلابی و موقعیت شناس یزد و مناطق و شهرستان‌های مختلف، بار دیگر آمادگی خود را برای دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند.

این مراسم در شهرستان یزد از میدان آزادی (باغ ملی ) با قرائت زیارت عاشورا و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران با همخوانی اقشار مختلف مردم آغاز شد و تا میعادگاه مراسم در تکیه و حسینیه امیرچقماق ادامه دارد.

همچنین در طول مراسم در مرکز استان و مناطق علاوه بر اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی، قطعنامه و سخزانی صورت می‌گیرد و پویش‌ها و مسابقات به خصوص برای دانش آموزان توسط برخی تشکل‌های مردمی پیش بینی شده است.

مسیرهای راهپیمایی یوم الله بهمن در دیگر مناطق استان شامل شهرستان اردکان از مسجد کشکنو (پایگاه انقلاب)آغاز و در مسیر خیابان آیت الله خامنه‌ای، خیابان امام خمینی، خیابان شهید رجایی، خیابان سعدی، خیابان شهیدمطهری شمالی، میدان ۱۵خرداد و محل اجتماع خیابان امام ( از مصلی تا بانک ملی) ادامه دارد.

در شهرستان ابرکوه از میدان امام حسین (ع) و ورزشگاه شهید پور اکبری، در اشکذر از میدان بسیج، خیابان امام خمینی (ره) و میدان نماز، در بافق از مسیر بسیج تا مسجد جامع ، در شهرستان بهاباد از مسجد انقلاب به سمت مسجد جامع، در تفت از جوار شهدای گمنام، پارک پهلوان یزدی به سمت حسینیه امام برگزار می شود.

در میبد در مسیر شماره یک از بیت آیت الله اعرافی(ره)، میدان دوازده امام فیروزآباد، میدان جانباز ، مسیر شماره ۲ از خیابان امام، میدان ۱۵ خرداد (شهرداری)، میدان جانباز، مسیر شماره ۳ از بلوار شهید اشتری، بلوار قاضی میرحسین، میدان ۱۵ خرداد (شهرداری)، میدان جانباز و مسیر شماره ۴ از بلوار مدرس، بلوار بسیج ، میدان جانباز تا مصلی آیت الله اعرافی برگزار می‌شود.

در شهرستان مهریز از میدان شهدای گمنام به سمت میدان ولی عصر (عج) در مروست از چهار راه شهدا، خیابان امام، خیابان مهدی، خیابان شهید بهشتی، خیابان ارگ و حسینیه بزرگ مروست، در شهر هرات از میدان جمهوری اسلامی، خیابان امام و مسجد جامع و در زارچ از چهار مسیر حسینیه اله‌آباد، مهدیه سرچشمه، مسجد امام حسین(ع) محمد آباد و میدان شهداء توده زارچ به طرف سالن ورزشی حر زارچ برگزار می‌شود.

استان یزد یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد .