همزمان با ایام الله دهه فجر، در مراسمی با حضور مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد، معاون استاندار و جمعی از مسئولان استان و شهرستان مهریز، ساختمان پزشکی قانونی مهریز افتتاح شد. محمدحامد میرجلیلی- خبرنگار یزدتیتر، فریبرز آیتی، مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد در مراسم افتتاح ساختمان پزشکی قانونی شهرستان مهریز با اشاره به گلایه‌های مردم […]

همزمان با ایام الله دهه فجر، در مراسمی با حضور مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد، معاون استاندار و جمعی از مسئولان استان و شهرستان مهریز، ساختمان پزشکی قانونی مهریز افتتاح شد.

محمدحامد میرجلیلی- خبرنگار یزدتیتر، فریبرز آیتی، مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد در مراسم افتتاح ساختمان پزشکی قانونی شهرستان مهریز با اشاره به گلایه‌های مردم این شهرستان برای مراجعه به مرکز استان به منظور دریافت خدمات این نهاد اظهار داشت: نیاز و مراجعه مردم مهریز به پزشکی قانونی در دوران کرونا اوج گرفت.

وی عنوان کرد: به همین دلیل، ایجاد ساختمان پزشکی قانونی در مهریز با جدیت بیشتری پیگیری شد و در نهایت زمین این پروژه در سایت اداری مهریز جانمایی و کار تسطیح آن در مدت زمان کوتاهی انجام شد.

آیتی ادامه داد: در شهریور ۹۹ طرح سازمانی برای ساختمان تیپ ۶ گرفته شد که البته طرح توسعه نیز برای این ساختمان دیده شده و به عنوان یک چشم انداز مدنظر قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در سال ۹۹ اعتبار ۷۰۰ میلیون به ساخت این زمین داده شد و پس از طی روال اداری و قانونی، کار در یک فرصت کوتاه چهار ماهه به سرانجام رسید.

مدیرکل پزشکی قانونی استان یزد بیان کرد: محوطه سازی ساختمان پزشکی قانونی نیز قبل از پایان سال انجام می شود و همکاران ما تا پایان امسال در این ساختمان مستقر خواهند شد.

آیتی، از مسئولان شهرستان مهریز و امام جمعه این شهرستان به خاطر توجه ویژه به پزشکی قانونی همچنین خیر این پروژه قدردانی کرد و گفت: یزد از معدود استان‌هایی است که برای احداث ساختمان پزشکی قانونی از ظرفیت خیران استفاده کرده است.

تقدیر از خیران برای مشارکت در اقدامات عام المنفعه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد نیز در این مراسم با تبریک ایام دهه فجر، یاد و خاطره امام و شهدا و ۳۱۳ شهید شهرستان مهریز را گرامی داشت و گفت: این شهدا با جانفشانی خود کمک کردند تا در فضایی امن بتوانیم به مردم خدمت رسانی کنیم.

علی‌اکبر عزیزی از خیر این پروژه قدردانی کرد و گفت: خیر این پروژه سنگ بنای خیریه ای را گذاشتند که خیران معمولا حاضر به سرمایه گذاری در آن نیستند و بی شک بسیار ارزشمند است زیرا خدمت رسانی به افرادی انجام می شود که به نحوی از نظر روحی و جسمی آسیب دیده اند.

وی بیان کرد: کار بزرگ مخصوص انسان های بزرگ است و خدمات بزرگتر، انسانهای بزرگ را می طلبد و خیر نیکوکار از خاندانی است که خاندان کرم و بخشش هستند.

عزیزی یادآور شد: امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد احداث طرح توسعه این پروژه نیز باشیم تا خدمات بیشتری به مردم ارائه شود.

فاضلی، خیر این پروژه نیز با گرامیداشت یاد و خاطره پدر خویش که خدمات ارزنده ای به یزد ارائه داد، گفت: کار نیک و خیر موهبت الهی است که امیدواریم خدا به همه عنایت کند.

وی از زحمات استاندار و مدیرکل پزشکی قانونی و فرماندار یزد قدردانی کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با انجام کار خیر، مقدمات خدمت رسانی مطلوب به مردم را فراهم کنیم.

تامین نیاز مهم و جدی مردم مهریز

فرماندار مهریز نیز در این مراسم با بیان اینکه کار خیران بسیار ارزشمند و فراموش نشدنی است، گفت: در زمینه احداث مدرسه و بیمارستان و … خیران مشارکت می کنند اما در مواردی مثل ساختمان پزشکی قانونی، کمتر شاهد ورود خیران بوده ایم بنابراین این اقدام ماندگار است.

محمد دهقان بنادکی با بیان اینکه مراجعه مردم به مرکز استان برای استفاد از خدمات پزشکی قانونی بسیار دشوار بود، بیان کرد: با ورود خیر به این پروژه، نیاز مهم و جدی شهرستان تامین شد.