امام جمعه یزد با اشاره به این که در تمام صحنه‌ها در طول انقلاب ناظر حضور خداوند بودیم، عنوان کرد: اخیراً رسانه‌های معاند از ارتش کذایی و توانمندی‌های دوران پهلوی سخن می‌گویند که همه آنها پوشالی بود. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ آیت الله «محمدرضا ناصری» امروز چهاردهم بهمن ماه در خطبه‌های نماز جمعه یزد […]

امام جمعه یزد با اشاره به این که در تمام صحنه‌ها در طول انقلاب ناظر حضور خداوند بودیم، عنوان کرد: اخیراً رسانه‌های معاند از ارتش کذایی و توانمندی‌های دوران پهلوی سخن می‌گویند که همه آنها پوشالی بود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ آیت الله «محمدرضا ناصری» امروز چهاردهم بهمن ماه در خطبه‌های نماز جمعه یزد که در محل میعادگاه نماز جمعه در مسجد ملا اسماعیل این شهر برگزار شد، ضمن سفارش نمازگزاران به تقوی الهی، اظهار کرد: در آیات قران چهار مرتبه با واژه «صبار الشکور» مومنان به صبر بسیار توصیه شده‌اند.

وی با بیان این که این انقلاب، یک انقلاب الهی است، تصریح کرد: خداوند به این انقلاب راضی است چرا که این انقلاب از شروع حرکتش در سال ۱۳۴۲، در تمام گام‌هایش با یاری خدا و دشمنی دشمنان پیش رفته و در همه این صحنه‌ها خداوند پیروز و دشمنان مایوس شده‌اند.

وی با بیان این که بنیانگذار کبیر انقلاب همواره توکل به خداوند داشت، اعتماد و توکل به خداوند را به فرموده امام جواد(علیه السلام)، بهای هر کار بزرگ و نردبان ترقی خواند.

خطیب جمعه یزد با بیان این که خداوند راه را به ما نشان داده، وظیفه بندگان و مومنان خداوند در برابر آزار دشمنان و تمام سختی‌ها را صبر و شکیبایی ذکر کرد.

وی با بیان این که حکومت جمهوری اسلامی همان حکومت امام علی(علیه السلام) و حکومت امام حسین(علیه السلام) است، گفت: ائمه اطهار(علیه اسلام) همگی رنج و مشقت برند که حاکمیت الهی بر جامعه مستولی شود و امام راحل(ره) با کمک و اذن خدا و با حمایت مردم ایران اسلامی، آن را توانست پیاده کند.

امام جمعه یزد با بیان این که در دوران پهلوی ۶۵ هزار مستشار امریکایی در ارتش کشورمان حضور داشتند، گفت: در حالی یک مستشار آمریکایی در آن زمان ماهانه ۱۲ هزار دلار پول دریافت می‌کرد که خلبان ما ۱۴ هزار تومان پول می‌گرفت و علاوه بر این هیچ امتیاز فنی از تجهیزات خود را نیز به ما نمی دادند ولی الان می‌گویند ارتش شاهنشاهی چنان و چنین بوده است.

وی ادامه داد: در همان دوران ابتدای انقلاب لیستی از تجهیزات نظامی و کمبودهایی که در این زمینه وجود داشت را نزد امام بردند ولی رهبر کبیر انقلاب با لبخندی فرمودند؛‌ خداوند می‎رساند و همین حرف را نیز در فتح خرمشهر نیز امام فرمودند.

آیت الله ناصری با بیان این که خداوند در همه میادین نبرد با دشمن تحت فرامین و هدایتهای ولی فقیه به این انقلاب کمک کرده است، گفت: نه صدام با تمام پشتیبانی غرب و نه داعش با همان حمایتها نتوانستند خدشه‌ای به این انقلاب وارد کنند و در آینده نیز با توکل به خداوند هیچگاه نمی‌توانند ضربه‌ای به این انقلاب وارد کنند چرا که حکومت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) با این انقلاب شروع شده است.

وی با تاکید بر این که جوانان ما باید به اراده خداوند در این مسیر الهی گام برداند و پایدار بمانند، اظهار کرد: دشمنی‌ها وجود دارد ولی در صورت ایستادن در برابر دشمنان خداوند، فرشتگان الهی نیز همانند دوران دفاع مقدس و مبارزه سردار سلیمانی با داعشی‌ها، ما را یاری خواهند کرد.

امام جمعه یزد در پایان عنوان کرد: مسئولان و نسل جوان ما باید بر این مسیر خدایی استوار بمانند و با خدمت به مردم به این انقلاب کمک کنند و به دانش اموزان ما دینداری بیاموزند تا به خون شهدایمان خیانت نکرده باشیم.