استاندار یزد تقویت پیوست فرهنگی در تمامی فعالیت‌های ورزشی را خواستار شد و گفت: ورزش باستانی نقش مهمی در ارتقای فرهنگ جوانمردی و اخلاقی در جامعه دارد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی در جمع ورزشکاران زورخانه مبعث شهر یزد با قدردانی از فعالیت باستانی کاران به اهمیت توجه به ورزش پهلوانی اشاره کرد […]

استاندار یزد تقویت پیوست فرهنگی در تمامی فعالیت‌های ورزشی را خواستار شد و گفت: ورزش باستانی نقش مهمی در ارتقای فرهنگ جوانمردی و اخلاقی در جامعه دارد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مهران فاطمی در جمع ورزشکاران زورخانه مبعث شهر یزد با قدردانی از فعالیت باستانی کاران به اهمیت توجه به ورزش پهلوانی اشاره کرد و افزود: توجه به ورزش با پیوست فرهنگی و ویژگی‌های بارز انسانی و اخلاقی موضوع ضروری است.

وی با تبریک دهه فجر و قدردانی از تلاش‌هایی که تاکنون در سطح استان در حوزه امور فرهنگی در کنار عنایت به مسایل فنی و ورزشی صورت گرفته ادامه داد: یکی از ورزش‌های بسیار ارشمند و مورد تاکید که تاکنون در استان برای توسعه آن اقدام شده ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای است.

این مسئول به اهمیت گسترش فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی در یزد و مناطق مختلف استان اشاره کرد و افزود: ظرفیت‌های خوبی در تمامی رشته‌های ورزشی به خصوص باستانی و پهلوانی وجود دارد و باید همانند گذشته با همراهی مردم روز به روز تقویت شود.

فاطمی با اشاره به اینکه توجه به ورزش و گسترش آن با جذب جوانان و علاقه مندان جزو برنامه‌های مهم و مورد تاکید دولت است بیان کرد: برای کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی باید بیش از گذشته شاهد توسعه برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در استان باشیم.

در این مراسم که جمعی از مسئولان اجرایی و ورزشی استان یزد حضور داشتند با لوح از برخی باستانی کاران و فعالان ورزش پهلوانی تجلیل شد.

همچنین به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چندین برنامه فرهنگی با حضور ورزشکاران هنرمند اجرا و بر تقویت ورزش باستانی و پهلوانی تاکید شد.

به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حدود سه هزار برنامه فرهنگی، ورزشی، هنری و بصیرتی با حضور و مشارکت اقشار مختلف و ورزشکاران در استان یزد اجرا می‌شود.

استان یزد با یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت ۶۲ هزار ورزشکار و ۴۷ هیات ورزشی دارد و در تمامی شهرها ورزش باستانی و پهلوانی فعال است.