قرارگاه اشتغال یزد با توجه به تاکید رئیس جمهور در خصوص ایجاد تعهد یک میلیون شغل در سال و تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت تحقق تعهد صورت گرفته، با هدف نظارت حضوری بر طرح‌های اشتغال ثبت شده در سامانه رصد شروع به کار کرد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «محمدرضا فلاحتی» […]

قرارگاه اشتغال یزد با توجه به تاکید رئیس جمهور در خصوص ایجاد تعهد یک میلیون شغل در سال و تلاش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت تحقق تعهد صورت گرفته، با هدف نظارت حضوری بر طرح‌های اشتغال ثبت شده در سامانه رصد شروع به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «محمدرضا فلاحتی» مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این رابطه گفت: در راستای صحت‌سنجی آمار اشتغال، قرارگاه نظارت و پایش اشتغال در استان آغاز به کار کرده و تا پایان ۲۰ اسفندماه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: صحت‌سنجی طرح ها به صورت تمام شمار و فرد به فرد انجام گرفته، تا آمار اشتغال به صورت کاملا صحیح و صادقانه به مردم اعلام شود.

وی با بیان این که این قرارگاه با همکاری صندوق کارآفرینی امید و پنج مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی تشکیل شده است، تصریح کرد: در طی چهل روز این قرارگاه تمام طرح های ثبت شده در سامانه رصد را به صورت میدانی و حضوری پایش و صحت سنجی کرده و هر ۴۸ ساعت یک بار گزارش میزان نظارت را به اداره کل اعلام می‌کند.

رییس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد تاکید کرد: یکی از برنامه‌های بزرگ در ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم ایجاد اشتغال بوده و با عنایت به این موضوع، سهمیه اشتغال استان یزد، ۱۸ هزار و ۹۸۱ شغل پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای ابلاغ این تعهد، ۱۷ هزار و ۲۹۷ شغل ایجاد شده و تاکنون ۲۸۵ طرح مورد بازدید قرار گرفته است.

فلاحتی در پایان افزود: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته، استان یزد رتبه سوم کشوری از لحاظ پایش و نظارت از ابتدای سال تا پایان دی ماه را از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آن خود کرده است.