رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: با توجه به پیش بینی ورود ۲ میلیون مسافر در نوروز امسال به این استان، شهرداری باید برای اسکان ۱۰۰ هزار نفر در هر شب نوروز برنامه‌ریزی کند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ “عزیزالله سیفی” در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به فعالیت‌های شهرداری برای آمادگی […]

رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: با توجه به پیش بینی ورود ۲ میلیون مسافر در نوروز امسال به این استان، شهرداری باید برای اسکان ۱۰۰ هزار نفر در هر شب نوروز برنامه‌ریزی کند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ “عزیزالله سیفی” در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به فعالیت‌های شهرداری برای آمادگی استقبال از مسافران نوروزی افزود: با توجه به ثبت جهانی یزد و آثار بسیار ارزشمندی که در این شهر و استان وجود دارد پیش‌بینی می‌شود امسال اوج حضور مسافران را در مرکز شهر داشته باشیم.

وی اظهار کرد: به طور معمول ۶۰ درصد از مسافرانی که به شهر یزد سفر می‌کنند برای اسکان خود برنامه‌ریزی می‌کنند و اگر جای اسکان خوبی پیدا کردند چند روز در این شهر می‌مانند به همین دلیل آماده کردن مراکز اسکان مسافرین یکی از مهمترین مسائلی است که در این ایام باید به آن دقت شود.

سیفی ادامه داد: اماکن زیادی برای اسکان مسافران نوروزی در استان وجود دارد اما بحث مدیریت این اماکن و هدایت مسافران به سمت این اماکن موضوع بسیار مهمی است که به هیچ عنوان نباید مورد غفلت واقع شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که این تعداد مسافر را اسکان داد و حداقل برای اسکان ۱۰۰ هزار نفر در شهر یزد برای هر شب برنامه‌ریزی شود.

استان یزد یک هزار و ۶۰۰ اثر تاریخی ثبت شده غیر منقول و ۶۰۰ بنای تاریخی ثبت شده ملی دارد که میزبان گردشگران داخلی و خارجی است؛ این استان در کنار استان‌های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است.

استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.