رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد بر لزوم بازنگری و نوسازی نظام برنامه‌ریزی ارتقای بهره‌وری در کشور تاکید کرد و گفت: با همین نگاه برنامه ارتقای بهره‌وری استان با عنوان «یزد بهره‌ور» در حال تدوین است. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «مجید دهقانی‌زاده» در حاشیه برگزاری دوازدهمین کنفرانس ملی بهره‌وری به میزبانی استان یزد، […]

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد بر لزوم بازنگری و نوسازی نظام برنامه‌ریزی ارتقای بهره‌وری در کشور تاکید کرد و گفت: با همین نگاه برنامه ارتقای بهره‌وری استان با عنوان «یزد بهره‌ور» در حال تدوین است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ «مجید دهقانی‌زاده» در حاشیه برگزاری دوازدهمین کنفرانس ملی بهره‌وری به میزبانی استان یزد، با اشاره به اهمیت برگزاری این کنفرانس در ارتقای سطح بهره‌وری استان، گفت: بهره‌وری تنها رهیافت پایدار و قابل اطمینانی است که قادر است جریان توسعه کشور را به مسیر صحیح هدایت کند.

رئیس سازمان مدیریت استان با بیان اینکه با بهره‌وری می‌توان مسایل مزمن اقتصاد ایران در عرصه‌های مختلف تولید، توزیع و مصرف را به شایستگی حل کرد، افزود: بسیاری از بحران‌ها در کشور از قبیل کم‌آبی، ناترازی انرژی و ناکارآمدی نظام اداری، ریشه در کلان مفهوم بهره‌وری دارد.

دهقانی‌زاده خاطر نشان کرد: با ترویج فرهنگ بهره‌وری در ساختارهای انسانی و اعمال ابزارهای مدیریتی ناظر بر این جریان در بنگاه‌های گوناگون خصوصی و عمومی در بخش‌های اقتصادی و اجتماعی جامعه می‌توان به صورت نظام‌مند و منسجم این مسایل را مدیریت کرد.

وی با اشاره به اینکه ورود هدفمند و موفق هر جامعه در عرصه مدیریت بهره‌وری مستلزم وجود و فعالیت اثربخش عناصر متعدد و متنوعی است که در قالب زیست بوم بهره‌وری شناخته می‌شود، گفت: با توجه به پیچیدگی ذاتی و دشواری عظیم ورود به این مساله از منظر ملی، مناسب‌تر است تا در سطح خرد و با رویکرد استانی به این موضوع پرداخته شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در همین راستا به تدوین برنامه ارتقای بهره‌وری استان با عنوان «یزد بهره‌ور» اشاره کرد و افزود: چشم‌انداز استان این است که تا ۱۰ سال آینده یزد به عنوان استان بدون اتلاف و پایتخت بهره‌وری ایران شناخته شود.

دهقانی‌زاده در تشریح برنامه یزد بهره‌ور، رسیدن به میانگین جهانی در شاخص‌های اختصاصی بهره‌وری ناظر بر فعالیت‌های مزیت‌دار استان، ارایه مدلی بومی و قابل الگوبرداری از برنامه استانی ارتقای بهره‌وری در سطح کشور و پذیرش محوریت نهضت بهره‌وری ایران با ایفای نقش ملی و فراملی را از اهداف کلان این برنامه برشمرد.

به گفته وی، تمرکز «یزد بهره‌ور» بر موضوع شناسایی نمونه‌ای از پروژه‌های بهبود بهره‌وری در استان یزد بوده که این پروژه‌ها در هرکدام از حوزه‌های هفتگانه بحران‌های نابهره‌وری نظیر آب، انرژی، نیروی انسانی، سرمایه، مواد، زمان و محیط زیست را در دو دسته پروژه‌های پرچم‌دار و پروژه‌های تکمیلی راهبری می‌کند.

دهقانی‌زاده با توجه به این که یزد به عنوان یکی از استان‎های پیشرو در موضوع بهره‌وری، در راستای ایفای نقش و مسئولیت ملی خود، میزبان دوازدهمین دوره کنفرانس ملی بهره‌وری با شعار «بهره‌وری و تصمیمات سرنوشت‌ساز» است، تصریح کرد: شهر میراث جهانی یزد به عنوان اولین استان برگزاری دوازدهمین کنفرانس ملی بهره‌وری را در خارج از پایتخت عهده‌دار شد تا با مشارکت فرهیختگان و متخصصان حوزه بهره‌وری، در ایجاد خروجی ارزشمند و به تبع آن تغییر در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های این حوزه موثر باشد.