باند شش نفره سارقان سیم برق در شهرستان میبد و یک باند دو نفره مربوط به این گونه سرقت‌ها در شهرستان اردکان متلاشی شدند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ سرهنگ «محمد حسین نبی‌پور» فرمانده انتظامی شهرستان میبد با تاکید بر اینکه مقابله با سرقت و ناهنجاری اجتماعی عزم همگانی را می‌طلبد، اظهار کرد: برخورد قاطع […]

باند شش نفره سارقان سیم برق در شهرستان میبد و یک باند دو نفره مربوط به این گونه سرقت‌ها در شهرستان اردکان متلاشی شدند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ سرهنگ «محمد حسین نبی‌پور» فرمانده انتظامی شهرستان میبد با تاکید بر اینکه مقابله با سرقت و ناهنجاری اجتماعی عزم همگانی را می‌طلبد، اظهار کرد: برخورد قاطع پلیس با سارقان، ایجاد فضای ناامن برای آنها و از طرفی ارتقاء سطح آگاهی عمومی با تشدید اقدامات پیشگیرانه، موجب کاهش وقوع سرقت می‌شود.

وی به وقوع چند فقره سرقت سیم برق شبکه هوایی در سطح شهرستان میبد و بررسی موضوع توسط پلیس اشاره کرد و گفت: ماموران پلیس آگاهی شهرستان میبد با حضور در صحنه‌های سرقت و جمع‌آوری سرنخ‌های موجود، باند شش نفره سارقان را شناسایی و با همکاری کلانتری ۱۶ یزد، سارقان را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان میبد از انتقال سارقان به شهرستان و بازسازی صحنه‌های سرقت و اعتراف سارقان به ۱۵ فقره سرقت سیم برق در شهرستان میبد خبر داد و گفت: سارقان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

نبی‌پور خاطرنشان کرد: متهمان بعد از رسیدگی به جرایم و تفهیم اتهام در شهرستان میبد مجدداً به زندان معرفی شدند.

سرهنگ «اکبر شفیعی» فرمانده انتظامی شهرستان اردکان نیز در مورد انهدام باند سارقان سیم در این شهرستان گفت: به دنبال اعلام چندین فقره سرقت سیم و کابل در شهرستان بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار ماموران تجسس کلانتری ۱۱ خیابان شهید رجائی اردکان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران تجسس با تلاش مستمر و بی‌وقفه موفق شدند که دو سارقان را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه آنها را در مخفیگاهشان در یکی از محلات شهرستان دستگیر کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهمان پس از مواجه با ادله پلیسی به ۱۵ فقره سرقت سیم و کابل برق در این شهرستان اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان اردکان یادآور شد: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ شفیعی با تاکید بر اینکه پلیس با جدیت در مقابل مخلان نظم و امنیت ایستاده از شهروندان عزیز خواست تا در صورت اطلاع از هرگونه موارد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.