رئیس اداره محیط زیست مهریز گفت: از ابتدای سال جاری ۴۰ راس حیوان بر اثر برخورد با خودرو در منطقه حفاظت شده کالمند – بهادران این شهرستان تلف شده‌اند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محمدرضا خواجه در نشست با خبرنگاران گفت: منطقه حفاظت شده کالمند – بهادران در مسیر ترانزیتی شمال – جنوب کشور واقع […]

رئیس اداره محیط زیست مهریز گفت: از ابتدای سال جاری ۴۰ راس حیوان بر اثر برخورد با خودرو در منطقه حفاظت شده کالمند – بهادران این شهرستان تلف شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محمدرضا خواجه در نشست با خبرنگاران گفت: منطقه حفاظت شده کالمند – بهادران در مسیر ترانزیتی شمال – جنوب کشور واقع شده لذا یکی از عوامل اصلی تلفات حیات وحش منطقه، حوادث جاده‌ای است.

وی در این رابطه افزود: در سال جاری بیش از ۴۰ رأس از جانواران مربوط به حیات وحش این منطقه بر اثر حوادث جاده‌ای تلف شده‌اند که عمدتاً شامل گونه‌های آهو، گورخر، روباه، شغال و گرگ بوده‌اند.

رئیس محیط زیست این شهرستان به استقرار صنایع آلاینده در مهریز نیز اشاره و تصریح کرد: حدود ۳۰ واحد آلاینده در شهرستان مهریز در زمینه کاشی و سرامیک و معادن شن و ماسه و فولاد فعالیت دارند که به رغم کنترل و نظارت بر بخش‌های آلاینده آنها، در تجمع آلودگی و ناسالم بودن هوای شهر مهریز تاثیرگذار هستند.

خواجه تردد وسایل نقلیه موتوری و وسایل گرمایشی منازل را از دیگر عوامل آلایندگی هوا در شهر مهریز خواند و اظهار کرد: از پایان تیرماه تاکنون ۱۴۲ روز هوای قابل قبول، ۱۱ روز هوای پاک و ۲۷ روز هوای ناسالم در مهریز ثبت شده ولی خوشبختانه در مجموع هوای این باغشهر تاریخی، سالم ارزیابی می‌شود.