مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: بعد از ۴۰ سال، چهار نمایش یزدی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ احسان عابدی با اشاره به اهمیت حمایت از هنرمندان یزدی برای شکوفایی بیش از پیش، اظهار کرد:‌ امسال بعد از چهار دهه، چهار نمایش یزدی به جشنواره بین […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد گفت: بعد از ۴۰ سال، چهار نمایش یزدی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ احسان عابدی با اشاره به اهمیت حمایت از هنرمندان یزدی برای شکوفایی بیش از پیش، اظهار کرد:‌ امسال بعد از چهار دهه، چهار نمایش یزدی به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت.

وی با بیان این‌که آخرین رویداد در این زمینه در سال ۶۱ اتفاق افتاده بود، افزود:‌ حضور این تعداد از هنرمندان و آثار یزد در بخش اصلی مسابقه در ۴۰ سال گذشته سابقه نداشته و این افتخاری برای هنر و هنرمندان استان یزد است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: نمایش «قل‌آب» به نویسندگی و کارگردانی بهناز زحمتکش و همچنین «دردسرهای یک موجود موزی» به نویسندگی محسن عالم زاده و کارگردانی مجتبی لاله زاری در بخش خیابانی نماینده استان یزد هستند.

عابدی تصریح کرد: نمایش «ممد شاه» به نویسندگی محمدرضا امیرخانی و کارگردانی سید ناصر امامی میبدی و «جاودانگی» به نویسندگی اصغر گروسی و کارگردانی محسن جاور نیز در بخش صحنه‌ای جشنواره فجر شرکت می کنند.