تهران
کد خبر:98733
پ

امدادرسانی نیروهای امدادی هلال احمر یزد به بیش از ۳۵۰ نفر گرفتار در برف/ وقوع بیشترین حوادث در شهرستانهای تفت، ابرکوه و مهریز

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از امدادرسانی ۲۵ تیم عملیاتی به بیش از ۳۵۰نفر از شهروندان طی برف و بوران در ۲۴ ساعته گذشته در محورهای مواصلاتی استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از امدادرسانی ۲۵ تیم عملیاتی به بیش از […]

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از امدادرسانی ۲۵ تیم عملیاتی به بیش از ۳۵۰نفر از شهروندان طی برف و بوران در ۲۴ ساعته گذشته در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ دکتر محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از امدادرسانی ۲۵ تیم عملیاتی به بیش از ۳۵۰ از شهروندان طی برف و بوران ۲۴ ساعت گذشته در جاده های سطح استان خبر داد و گفت: طی این مدت بیشترین حوادث در شهرستان تفت، مهریز و ابرکوه گزارش شد.

حرازی زاده گفت: ۱۰۳ نفر در حوادث جاده ای و مراجعات حضوری توسط پایگاههای امداد جاده ای اردکان و مهریز و خانه هلال دهشیر تفت اسکان اضطراری داده شدند و همچنین ۱۴۰ نفر به نقاط امن و ۲ نفر توسط آمبولانس هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد به فعالیت ۲۵ تیم عملیاتی اشاره و تصریح کرد: تعداد اعضای تیم عملیاتی ۷۸ نفر بود که با ۵ دستگاه آمبولانس، ۴ دستگاه خودروی نجات و ۳ دستگاه خودروی کمک دار طی حوادث اخیر به یاری شهروندان شتافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد همچنین از رهاسازی بیش از ۱۰۰ خودرو گرفتار در برف و تخلیه آب در سطح شهرستانهای ابرکوه، اشکذر توسط امدادگران و نجاتگران هلال احمر با استفاده از موتور پمپ و کف کش خبر داد و گفت: همچنین ۱ مورد رهاسازی از خودرو در تصادف جاده ای توسط تیم های امدادی بوسیله ست نجات صورت گرفته است.

این مقام مسئول عنوان کرد: امدادرسانی در برف و کولاک در شهرستانهای اردکان، بهاباد، مهریز و بافق نیز توسط نیروهای امدادی صورت گرفته است و همچنین در کنار حوادث برف و بوران، پوشش حوادث و تصادفات جاده ای در محورهای مهریز و اردکان نیز با حضور تیم های امدادی انجام شده است.

وی از آمادگی جمعیت هلال احمر در تمام ساعات شبانه روز برای خدمت رسانی به مردم خبر داد و گفت: از هموطنان عزیز تقاضا می‌شود در صورت امکان از مسافرت پرهیز کنند و به ویژه به سمت مناطق کوهستانی یا صعب‌العبور حرکت نکنند و در صورت بروز حادثه با شماره امداد و نجات هلال احمر ۱۱۲ تماس بگیرند.

حرازی زاده همچنین بر ضرورت پرهیز از سفرهای غیرضروری از سوی شهروندان تاکید کرد و گفت: در صورتی که سفر ضروری دارید حتما پیش از سفر از وضعیت آب و هوا مطلع شوید و تا حد امکان از عبور در مسیرهای صعب العبور خودداردی کنید، ضمن اینکه وسایل ایمنی مثل زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی و پتوی اضافه همراه داشته باشید و در نزدیک ترین پمپ بنزین ، خودرو را پر کنید.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در پایان اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر به صورت ۲۴ساعته فعال و در حال رصد سوانح جوی احتمالی و امدادرسانی به مردم حادثه ‌دیده است و خدمت‌رسانی به افراد حادثه دیده به عنوان وظیفه انسانی در صدر فعالیت‌های جمعیت هلال احمر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید