مدیرکل گمرک استان یزد از وجود ۱۷۰ کالا در سبد صادراتی استان یزد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محمدحسین سلمانی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه جاری، بیش از ۲ میلیون و ۵۳۷ هزار تن کالا به ارزش ۳۵۹ میلیون و ۸۸۳ هزار دلار از این گمرک به خارج از […]

مدیرکل گمرک استان یزد از وجود ۱۷۰ کالا در سبد صادراتی استان یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ محمدحسین سلمانی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه جاری، بیش از ۲ میلیون و ۵۳۷ هزار تن کالا به ارزش ۳۵۹ میلیون و ۸۸۳ هزار دلار از این گمرک به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن ۵ درصد افزایش یافته و از نظر ارزش دلاری یک درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی افزود: این میزان کالا طی ۴۰ هزار و ۶۲۱ فقره اظهارنامه به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن، یک درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیرکل گمرک یزد، عمده مقصد کالاهای صادراتی استان را کشورهای همسایه شامل عراق، پاکستان، افغانستان، ترکیه، امارات متحده عربی و عمان ذکر کرد.

سلمانی همچنین از وجود بیش از ۱۷۰ کالا در سبد صادراتی استان خبر داد و افزود: کاشی و سرامیک، انواع هیدرو کربن‌ها، میلگرد و پروفیل، نایلون و نایلکس و ظروف شیشه‌ای عمده ترین کالاهای صادراتی یزد در این مدت بوده‌اند.

وی همچنین با اشاره به میزان واردات گمرک استان در ۹ ماهه نخست سال جاری عنوان کرد: در این مدت ۹۸ هزار و ۴۸۹ تن کالا به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون و ۶۲۵ هزار دلار از گمرک یزد به کشور وارد شده که از نظر وزن ۴۶ درصد و از نظر ارزش ۱۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرک یزد با اشاره به رشد چهار درصد تعداد اظهارنامه‌های وارداتی استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته اظهار داشت: مواد اولیه واحدهای تولیدی، قطعات یدکی و ماشین آلات خط تولید، گوشت و مرغ منجمد، الیاف آکرولیک، گرید نساجی، نخ پلی استر و ضایعات کاغذ و مقوا عمده کالاهای وارداتی استان در این مدت بوده‌اند.