تهران
کد خبر:98675
پ

تامین ۱۰۰ درصدی کود فسفات استان

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بزد از تامین_۱۰۰درصدی کود فسفات استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اظهار کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان وظیفه تامین و توزیع انواع نهاده های کشاورزی بخصوص کودهای کشاورزی را به عهده دارد که از کل مجموعه ۳۳هزار و ۳۰۷ تن سهمیه ی […]

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی بزد از تامین_۱۰۰درصدی کود فسفات استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی اظهار کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان وظیفه تامین و توزیع انواع نهاده های کشاورزی بخصوص کودهای کشاورزی را به عهده دارد که از کل مجموعه ۳۳هزار و ۳۰۷ تن سهمیه ی کودی که برای استان در نظر گرفته شده ، حدود ۸۴ درصد ان را تحویل گرفته ایم که از این میزان ۶۶ درصد را به ۶۰ کارگزار در ۱۱ شهرستان استان برای توزیع بین کشاورزان تخصیص داده ایم .

محمد حسن زارعیان عنوان کرد: با توجه به تلاش هیات دولت و وزارت جهاد کشاورزی در حال حاضر مشکل کمبود کود نداریم و می توان گفت که کود فسفات ۱۰۰درصد، کودپتاس حدود ۸۵ درصد و کود ازت هم حدود ۸۲ درصد نیاز کشاورزان استان تامین شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه استان یزد استانی معدنی است ۴ کارخانه تولید کننده ی کود از جمله بزرگتری کارخانه تولید کننده سوپر فسفات تریپل (شرکت کیمیاداران کویریزد) واحد کود و سم بافق تولید کننده فسفات ۱۳ درصد و شرکت توسعه گستر تولید کننده سولفات پتاسیم و شرکت بادرام پیشرو تولید کننده ۴هزارتن سولفات امونیوم در سال ، در حال بهره برداری هستند.

وی در رابطه با میز ارتباط مردمی در جهاد کشاورزی گفت: مراجعه کنندگان زیادی داشتیم که تمامی در خواست های انها را به نماینده تام الاختیار وزیر تحویل دادیم تا انشالله به امورات انها رسیدگی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید