رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه رفع مشکل آب به‌عنوان ضروری‌ترین عنصر برای حیات و زندگی مردم است، گفت: مهمترین هدف در اجرای فعالیت‌ها این است که مشکل مردم رفع و گرهی از زندگی مردم گشوده شود. محمدحامد میرجلیلی – خبرنگار یزدتیتر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، امروز، ۲۲ دی‌ماه در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه آبرسانی […]

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه رفع مشکل آب به‌عنوان ضروری‌ترین عنصر برای حیات و زندگی مردم است، گفت: مهمترین هدف در اجرای فعالیت‌ها این است که مشکل مردم رفع و گرهی از زندگی مردم گشوده شود.

محمدحامد میرجلیلی – خبرنگار یزدتیتر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، امروز، ۲۲ دی‌ماه در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه آبرسانی از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران گفت: ۱۶ طرحی که در استان یزد به بهره‌برداری می‌رسد از کارهای بسیار ضروری برای زندگی مردم این استان است، به‌ویژه این کار بزرگی که آغاز می‌شود و با همکاری همه بخش‌ها برای آبرسانی از خلیج فارس به استان‌های مرکزی کشور در حال پیگیری است، از اقدامات بسیار بزرگ به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: رفع مشکل آب به‌عنوان ضروری‌ترین عنصر برای حیات و زندگی مردم است و شکوه این مراسم آن است که در این سردی هوا، کارگران، مهندسان و مدیران و مسئولان مشغول فعالیت هستند تا مشکل مردم را رفع کنند و گرهی از زندگی مردم گشوده شود.

رئیسی افزود: ظرفیت‌های بسیاری در کشور داریم و امکانات در کشور ما کم نیست، اما دشمن تلاش کرده با تحریم، تهدید و تنگناها ما را در فشار حداکثری قرار دهد و تاکنون موفق نشده است، چون اراده‌های پولادینی وجود دارد و بنا داریم پیشرفت را ادامه دهیم. در این شرایط افتتاح این ۱۶ طرح در استان و اقداماتی که در حوزه مخازن، پساب چرخانی، پشتیبانی آب شرب و … صورت می‌گیرد، جلوه‌ای از یک اراده است که آن اراده باعث می‌شود متوقف نشویم و کشور را آباد و رفاه اجتماعی را برای مردم داشته باشیم.

وی با اشاره به آغاز طرح انتقال آب خلیج فارس به استان‌های فلات مرکزی، این اقدام را بسیار بزرگ خواند و از استاندار، وزیر نیرو و تمام شرکت‌ها و پیمانکاران درخواست کرد زمان اجرای پروژه را تسریع بخشیده و در مدت زمان کوتاه‌تری شاهد باشیم که این مشکل رفع شده است.

رئیس‌جمهور افزود: اینکه استاندار یزد اعلام کرد مردم یزد از این پروژه خرسند هستند مایه خرسندی ما است و خوشحال هستیم که دغدغه مردم استان‌های مرکزی کشور رفع شود و آرامش در این استان‌ها وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید در استفاده از مواهب الهی صرفه‌جویی شود و در نوع استفاده از آب، برق، گاز و… اصلاح صورت گیرد، گفت: یکی از ویژگی‌های نام‌آور مردم استان یزد روحیه قناعت و دوری از اسراف است، به نحوی که به یک شعار برای ویژگی‌های مردم این استان تبدیل شده است. این استان توانسته با امکانات کم و کار بسیار زیاد در طول تاریخ بیشترین بهره‌ها را ببرد و این موضوع برای این استان بسیار خوب بوده است.

رئیس‌جمهور در پایان گفت: در دولت نسبت به انجام‌ طرح‌های بزرگ و با شعار می‌توانیم مصمم هستیم و به‌دنبال آن هستیم که با اتکال به خدا و استفاده از داشته‌ها که مهمترین آن نیروی انسانی خوب و همچنین ذخایر کشور است، با مدیریت جهادی  پیشرفت همه جانبه را دنبال کنیم.