انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از نمایشگاه آثار نقاشی بانوان هنرمند یزدی با موضوع شهدا در حوزه هنری استان یزد بازدید کرد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ در آستانه سالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که به […]

انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از نمایشگاه آثار نقاشی بانوان هنرمند یزدی با موضوع شهدا در حوزه هنری استان یزد بازدید کرد.
به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر؛ در آستانه سالروز میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده که به همراه رئیس جمهور به استان یزد سفر کرده است، در حاشیه این سفر با حضور در حوزه هنری استان از نمایشگاه آثار نقاشی بانوان هنرمند یزدی با موضوع شهدا، ایثارگران و آزادگان بازدید کرد.

وی در این دیدار ضمن گفت‌وگو با خالقان آثار بر آموزش، تولید و انتشار آثار هنری با موضوع شهدا، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی تأکید کرد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین در تابلو یادبود این نمایشگاه نوشت: «شهدا شمع محفل بشریتند یعنی هنوز هم پس از سال‌ها نور و عطر و روشنی و راهبری شهیدان است که راه می‌نماید، جان می‌بخشد، عشق و شور و امید تزریق می‌کند و حیات را به جامعه با همه دردها، مشکلات و ناملایمات ارزانی می‌دارد. پاسداشت این نام‌ها و زنده‌داشت این یادها کم از شهادت ندارد».

حسام سالکی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان یزد هم در این بازدید ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر، با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه بانوان در این نهاد گفت: در سال‌های اخیر استقبال بانوان از رشته‌های تجسمی از جمله نقاشی بسیار خوب و چشمگیر بوده است و حوزه هنری نیز با برگزاری کارگاه‌های آموزشی در جهت ارتقاء و توانمندسازی بانوان استان در عرصه‌های هنری و ادبی تلاش می‌کند.

یادآور می‌شود؛ آثار ارائه شده در این نمایشگاه به همت فاطمه بهجت مدرس نقاشی و با همکاری نعیمه جوادیان، زهرا دهقان‌بنادکی و نعیمه حسینی با استفاده از تکنیک سیاه قلم(مداد کنته) در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر تولید شده است. در این نمایشگاه همچنین بانوان به صورت زنده به خلق اثر پرداختند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پایان این بازدید با اهدای لوح تقدیر به فاطمه بهجت از تلاش‌های وی در زمینه آموزش هنر قدردانی کرد.