مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد از امدادرسانی به بیش از ۱۰۰ نفر در محورهای استان یزد در پی بارش برف و گیرافتادن خودرودر جاده ها خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، محمد مهدی اقبالی مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ابا اعلام این خبر اظهار داشت : با آغاز […]

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد از امدادرسانی به بیش از ۱۰۰ نفر در محورهای استان یزد در پی بارش برف و گیرافتادن خودرودر جاده ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، محمد مهدی اقبالی مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ابا اعلام این خبر اظهار داشت : با آغاز بارش سنگین برف و کولاک در جاده‌های مواصلاتی استان، طی ۲۴ ساعت گذشته با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر استان به بیش از ۳۰ خودروی گرفتار در جاده‌های مواصلاتی استان امدادرسانی کردند.
وی گفت: ۲۰ امدادگرو نجاتگر در قالب ۶ تیم عملیاتی با استفاده از ۵ دستگاه آمبولانس و ۱ دستگاه خودرو کمک‌دار در محورهای مواصلاتی استان به امدادرسانی به ۱۰۶ نفر حادثه دیده از برف و باران پرداختند. با آغاز بارش باران و برف و کولاک در سطح استان امدادگران و نجات‌گران این جمعیت به حالت آماده‌باش و اقدام به امدادرسانی به متاثران از بارش‌ها در محورهای مواصلاتی و امدادرسانی به استان درآمدند.
مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد گفت : همچنین با آب گرفتگی در روستای شمس آباد ابرکوه و آب گرفتگی در یکی از مدارس شهرستان بهاباد امدادگران و نجاتگران هلال احمر با استفاده از موتور پمپ و کف کش مشغول امداد رسانی و تخلیه آب از منازل شدند.
اقبالی افزود: همشهریان از رفتن به ارتفاعات و روستاها خودداری کنند و در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند
وی در پایان بیان کرد: عملیات امدادرسانی همچنان با حضور تیم های امدادی در سطح جاده ها ادامه دارد.