معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: همزمان با دومین سفر وزیر بهداشت به یزد، دومین خوابگاه متاهلی این دانشگاه به بهره برداری خواهد رسید. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، مهدی سالاری با تأکید بر رویکرد دولت سیزدهم مبنی بر تقویت بنیان خانواده و ازدواج اظهار داشت: خوابگاه متاهلی مارکار یزد با زیر […]

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: همزمان با دومین سفر وزیر بهداشت به یزد، دومین خوابگاه متاهلی این دانشگاه به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، مهدی سالاری با تأکید بر رویکرد دولت سیزدهم مبنی بر تقویت بنیان خانواده و ازدواج اظهار داشت: خوابگاه متاهلی مارکار یزد با زیر بنا هزار و ۱۰۰ متر مربع در سه طبقه (هر طبقه ۳۷۰ متر) و دارای ۱۲ سوییت است.
وی افزود: برای بهسازی و بازسازی این خوابگاه یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان هزینه شده است و برای تکمیل امکانات جانبی به ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: همچنین یک خوابگاه متاهلی ۶ واحدی نیز در دانشگاه علوم پزشکی یزد فعال است که برای بازسازی این خوابگاه نیز به ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.
سالاری با اشاره به این که در جهت عمل به قانون جوانی جمعیت خوابگاه‌های متاهلی در دستور کار قرار دارد، گفت: در نقشه جامع دانشگاه علوم پزشکی یزد، در پردیس دانشگاه ساخت سه بلوک خوابگاهی متاهلی در نظر گرفته شده است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یزد تاکید کرد: حمایت از برنامه فرزندآوری و تکریم خانواده در حوزه‌های مختلف از جمله دانشجویی از برنامه‌های مهم و اولویت دار دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد محسوب می‌شود.
سالاری تصریح کرد: در حال حاضر هزار و ۲۰ دانشجویی دختر مجرد، ۹۴۹ دانشجوی پسر مجرد، ۲۴ نفر از دانشجویان خارجی و ۶ زوج دانشجو در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ساکن هستند.