مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از انجام ۲۱ مورد حادثه و نجات در طول آبان ماه امسال خبر داد. سیدروح الله میرجلیلی- خبرنگار یزدتیتر: محسن حرازی زاده یزدی سوم آذرماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات امداد و نجات در آبان ماه شامل ۱۳ عملیات جاده ای، یک مورد خدمات مناسبتی، یک مورد خدمات […]

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از انجام ۲۱ مورد حادثه و نجات در طول آبان ماه امسال خبر داد.

سیدروح الله میرجلیلی- خبرنگار یزدتیتر: محسن حرازی زاده یزدی سوم آذرماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات امداد و نجات در آبان ماه شامل ۱۳ عملیات جاده ای، یک مورد خدمات مناسبتی، یک مورد خدمات سیل و آبگرفتگی، سه مورد خدمات شهری، یک مورد عملیات صنعتی و کارگاهی و دو مورد عملیات کوهستان بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: طی این عملیات ها ۱۹۹ نفر دچار حادثه شدند که ۵۴  نفر از این افراد در حوادث جاده‌ای، ۱۲۰ نفر در خدمات مناسبتی، هشت نفر در خدمات سیل و آبگرفتگی، یک نفر در عملیات صنعتی و کارگاهی، چهار نفر در خدمات شهری و دو نفر در عملیات کوهستان  از خدمات هلال احمر بهره‌مند شدند.

حرازی زاده ادامه داد: به دنبال این عملیات ۶  نفر نجات یافتند که یک نفر بصورت سرپایی درمان و پنج نفر به مراکز درمانی توسط آمبولانس هلال احمر انتقال داده شدند و در میان نجات یافتگان سه نفر در عملیات امداد و نجات جاده‌ای، یک نفر در عملیات صنعتی و کارگاهی، یک نفر در عملیات کوهستان و یک نفر در خدمات شهری بودند.

حرازی زاده افزود: ۱۲۴ نفر از نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر استان در قالب ۳۰ تیم به همراه ۱۸ دستگاه آمبولانس ، ۱۳ دستگاه خودرو نجات و ۳ دستگاه خودرو کمک دار سبک در عملیات‌های امدادی حضور یافتند و نسبت به اجرای ۶ مورد عملیات رها سازی با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی به خدمت رسانی به حادثه دیدگان پرداختند.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین حوادث در یک ماهه گذشته در شهرستان های اردکان و ابرکوه هرکدام با پنج مورد و مهریز سه مورد بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد  میانگین زمان حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر استان در صحنه ( از اطلاع تا حضور در صحنه ) را ۱۶ دقیقه و ۲۷ ثانیه و همچنین مدت زمان آغاز تا پایان عملیات را  ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه و ۳۲ ثانیه اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی پایگاه‌ها در تمام شعب هلال احمر استان آمادگی کامل جهت اسکان اضطراری در راه ماندگان را در محور‌های مواصلاتی استان دارند و شماره ۱۱۲نیز به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به هموطنان در سطح استان خواهد بود.