رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق و معاون وزیر نیرو در نشست با سرمایه گذاران نیروگاه های خورشیدی و مسئولین استان یزد از تحویل ۸ ساختگاه احداث نیروگاه خورشیدی به سرمایه گذاران در استان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، محمود کمانی با اشاره به تصویب طرح سامانه های ۵ […]

رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق و معاون وزیر نیرو در نشست با سرمایه گذاران نیروگاه های خورشیدی و مسئولین استان یزد از تحویل ۸ ساختگاه احداث نیروگاه خورشیدی به سرمایه گذاران در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، محمود کمانی با اشاره به تصویب طرح سامانه های ۵ کیلوواتی تجدید پذیر برای اقشار کم درآمد کشور با همکاری پنج نهاد اجرایی در قالب تفاهم نامه مشترک، گفت: برای استان یزد ۴ هزار سامانه خورشیدی ۵ کیلوواتی در نظر گرفته شده که امروز با آغاز به کار طرح مذکور، این مهم محقق خواهد شد.

کمانی افزود: با اجرای این طرح، انرژی پاک برای حمایت از اقشار کم درآمد با یک فرایند بسیار مناسب تولید شده و کمکی برای تامین مخارج زندگی آن‌ها می شود.

وی خاطرنشان کرد: خانواده های تحت پوشش، توسط نهادهای حمایتی معرفی و پس از بررسی شرکت های توزیع نیروی برق، امکان احداث این سامانه ها در منازل آن‌ها تایید می شود.

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: بعد از این مرحله، شرکت‌های بزرگی که هر کدام حداقل پنج هزار واحد را برای تامین تجهیزات و خدمات پس از فروش و گارانتی تعهد کرده اند، تجهیزات را ارائه نموده و با کمک شرکت های محلی، کار احداث سامانه ها و تجهیزات آن ها آغاز می شود.

معاون وزیر نیرو در ادامه با تاکید بر اینکه برای خانواده هایی که امکان احداث سامانه ها و تجهیزات در منازل آن ها وجود ندارد باید تمهیداتی اندیشیده شود، گفت: در روستاها و شهرها این تجهیزات در زمین هایی که توسط استانداری تعیین می شود نصب شده و به صورت تجمیعی به شبکه متصل می شوند.

وی با تقدیر از مسئولین استان یزد و شخص استاندار برای اهتمام ویژه در اجرای این طرح، گفت: این همکاری باعث استقبال مناسب و حضور سرمایه گذاران نیروگاه های خورشیدی در مناقصه ۲۲۰ مگاوات نیروگاه شده است.

کمانی افزود: در مرحله دوم برای ایجاد ساختگاه های زیر ده مگاوات نیز باید اقدامات لازم صورت گیرد.

وی صدور مجوز در اسرع وقت را بهترین انگیزه برای سرمایه‌گذاران دانست و گفت: امیدواریم مجوز اداره محیط زیست و منابع طبیعی و انشعابات در اسرع وقت صادر شود تا سرمایه‌گذاران دغدغه صدور مجوز را نداشته باشند .

کمانی با اشاره به طرح تامین برق صنایع توسط وزارت نیرو گفت: در این طرح شرکت های صنعتی که خواهان نداشتن محدودیت برق هستند، با احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و ارائه برق آن‌ها به شبکه، به همان میزان مشمول قطعی برق نمی شوند.

وی افزود: استقبال خوبی از این طرح از سوی شرکت های بزرگ صنعتی مانند فولاد مبارکه و شرکت مس شده و امیدواریم این استقبال توسط صنایع بزرگ استان یزد نیز انجام شود.