زمین مورد نیاز برای ایجاد هشت نیروگاه خورشیدی با حضور معاون وزیر نیرو و رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق کشور و استاندار یزد به سرمایه گذاران این بخش در استان واگذار شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، این ۸ ساختگاه در مجموع ۲۲۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی را با سرمایه گذاری ۳۶ هزار […]

زمین مورد نیاز برای ایجاد هشت نیروگاه خورشیدی با حضور معاون وزیر نیرو و رییس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق کشور و استاندار یزد به سرمایه گذاران این بخش در استان واگذار شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، این ۸ ساختگاه در مجموع ۲۲۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی را با سرمایه گذاری ۳۶ هزار میلیارد ریالی در خود خواهند داشت.

گروه مپنا در ساختگاه های مهردشت ۲ شهرستان ابرکوه با ظرفیت ۷۰ مگاوات و مهرگان ۲ شهرستان مهریز با ظرفیت ۵۰ مگاوات، شرکت نوران انرژی سبز خاورمیانه در ساختگاه‌های سریزد ۱ با ظرفیت ۲۵، سریزد ۲ با ظرفیت ۱۵ و یزدمهر شهرستان مهریز به ظرفیت ۱۵ مگاوات، شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر در ساختگاه ابرکوه با ظرفیت ۲۵ مگاوات و کنسرسیوم شرکت‌های ایران تابلو و مدیریت تانا انرژی در ساختگاه‌های مبارکه ۱ و ۲ شهرستان بافق هر یک به ظرفیت ۱۰ مگاوات، سرمایه گذاران ایجاد کننده نیروگاه‌های خورشیدی در استان یزد هستند.

احداث ۸ نیروگاه مذکور علاوه بر صرفه جویی سالانه ۶۵۰ هزار بشکه معادل نفت خام، جلوگیری از انتشار سالانه ۲۶۵ هزار تن گاز گلخانه‌ای، تولید سالیانه بیش از ۴۱۵ میلیون کیلووات ساعت برق پاک و کمک به توسعه پایدار استان یزد را به دنبال خواهد داشت.