مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد تصریح کرد: با توجه به پتانسیل مناسب موجود در استان یزد، این استان پایلوت خوبی در حوزه انرژی خورشیدی در کشور بوده و امیدواریم بتوانیم برتری خود را در این حوزه در کشور حفظ کنیم. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، ابوالفضل اسدی در نشست هماهنگی معاون وزیر نیرو با […]

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد تصریح کرد: با توجه به پتانسیل مناسب موجود در استان یزد، این استان پایلوت خوبی در حوزه انرژی خورشیدی در کشور بوده و امیدواریم بتوانیم برتری خود را در این حوزه در کشور حفظ کنیم.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، ابوالفضل اسدی در نشست هماهنگی معاون وزیر نیرو با سرمایه‌گذاران نیروگاه های خورشیدی گفت: در مناقصه اول ساتبا، استان یزد برای سرمایه گذاری ۲۲۰ مگاواتی نیروگاه های خورشیدی انتخاب و با ایجاد ساختگاه ها در شهرستان‌های ابرکوه، مهریز و بافق موافقت شد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد ابراز امیدواری کرد: پس از جلسات امروز اقدامات اجرایی برای شروع احداث نیروگاه های خورشیدی در ساختگاه های مذکور به سرعت آغاز می شود.

وی با اشاره به تعیین ۳۵۰ مگاوات در بخش دوم مناقصه ساتبا برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی در استان یزد، گفت: ایجاد نیروگاه های مقیاس کوچک و بزرگ خورشیدی از جمله اقدامات در حال انجام در این حوزه است که امیدواریم چنین جلساتی موجب تسریع در دستیابی به هدف مذکور شود.

اسدی با اشاره به قابلیت‌های استان یزد به عنوان استان بهره ور و نوآور گفت: امیدواریم  بتوانیم در کنار مدیریت عرضه و تولید برق به کمک انرژی های تجدید پذیر به ویژه انرژی خورشیدی، در حوزه بهره وری نیز اقدامات تاثیر گذاری انجام دهیم.

وی افزود: اقدامات مختلفی در حوزه بهره وری انرژی انجام شده که تعویض پوشال و سرویس بیش از ۲ هزار کولر آبی در استان یزد، بخشی از اقدامات انجام شده در این راستا بوده است.

اسدی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای توسعه نیروگاه های خورشیدی در کشور، گفت: با توجه به بحران آب، گازوئیل و محیط زیست در استان، باید به صورت همزمان مباحث کاهش آلودگی هوا، بهره وری و بهینه سازی انرژی در استان را دنبال کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل مناسب موجود در استان یزد، این استان پایلوت خوبی در این حوزه در کشور بوده و امیدواریم بتوانیم برتری خود را در حوزه انرژی خورشیدی در کشور حفظ کنیم.