رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: رشد چند برابری حجم اعتبارات عمرانی استان در پایان سال ۱۴۰۰ و ابتدای سال ۱۴۰۱ موجب فعال شدن کارگاه‌ها و پروژه‌های عمرانی استان شده که این نشان از اهتمام دولت به تحول و حرکت به سمت بهبود شاخص‌‌های کلان است. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، مجید دهقانی‌زاده در […]

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: رشد چند برابری حجم اعتبارات عمرانی استان در پایان سال ۱۴۰۰ و ابتدای سال ۱۴۰۱ موجب فعال شدن کارگاه‌ها و پروژه‌های عمرانی استان شده که این نشان از اهتمام دولت به تحول و حرکت به سمت بهبود شاخص‌‌های کلان است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، مجید دهقانی‌زاده در پنجمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با حضور نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد، به مقایسه عملکرد اعتبارات عمرانی سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در استان پرداخت و گفت: در سال ۱۳۹۹ سهم استان از تخصیص اعتبارات عمرانی در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با بیان اینکه اعتبارات عمرانی در سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۸۰۰ میلیارد تومان بوده است، افزود: این رشد چند برابری حرکت ارزشمندی در استان بوده که عمده تخصیص آن در پایان سال ۱۴۰۰ و ابتدای سال ۱۴۰۱ رقم خورده است.

دهقانی‌زاده با ابراز خرسندی از فعال شدن دوباره کارگاه‌ها و پروژه‌های عمرانی در استان با تخصیص نقدی این اعتبارات، بیان داشت: امیدواریم این حرکت ارزشمند مجموعه دولت بتواند در قالب پیشبرد مطلوب طرح‌ها و پروژه‌ها نمود یابد و مردم نیز طعم شیرین آن را بچشند.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد به استناد قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و ضوابط اجرایی آن خطاب به دستگاه‌های اجرایی مشمول بودجه هزینه‌ای در استان گفت: تخصیص حقوق و مزایا(سایر برای سه ماهه دوم) منوط به مبادله موافقنامه در زمان مقرر است.

دهقانی‌زاده در ادامه با اشاره به طرح امن‌سازی کلیه ادارات و سازمان‌ها خواستار پیگیری جدی آنان در این خصوص شد.

و ی همچنین بر کاهش حداقل ۳۰ درصدی مصرف آب در دستگاه‌های دولتی تاکید کرد و افزود: هریک از ادارات استان باید با هدف‌گذاری مشخص برای کاهش مصرف آب اقدام کنند.

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای ساماندهی شبکه آب و فاضلاب استان با لحاظ مشوق‌های خاص، تشکیل کانون فناوری آب با مشارکت پارک علم وفناوری و شرکت آبفا و نقش این کانون در کاهش مصرف آب اعم از مصارف اداری و خانگی از دیگر موارد مطرح شده از سوی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در این نشست بود..