مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره برداری ۱۲۰ پروژه برق همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد . به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر،  علی جم در خصوص جزییات طرح های قابل افتتاح  هفته دولت در سال ۱۴۰۱  اظهار داشت: طرح های حوزه برق استان در چهار محور برق توسعه و […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره برداری ۱۲۰ پروژه برق همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر،  علی جم در خصوص جزییات طرح های قابل افتتاح  هفته دولت در سال ۱۴۰۱  اظهار داشت: طرح های حوزه برق استان در چهار محور برق توسعه و احداث شبکه در مناطق شهری و روستایی ،برق رسانی به روستاها ،  بهینه سازی شبکه ها در حوزه روستایی و شهری و تامین روشنایی شهرها و روستاها با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال  به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه بهره برداری از طرح های یادشده نقش مهمی در پایداری شبکه و توسعه خدمات رسانی به مشترکین برق دارد ، عنوان کرد: با اجرای ۲۹ طرح توسعه و احداث شهری و روستایی افزون بر  ۶۷هزار ۴۴۶ متر شبکه فشار متوسط و ضعیف و ۱۰۱۰  دستگاه چراغ پر بازده به تجهیزات شبکه استان یزد افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد اعلام کرد : در حوزه روشنایی، ۳۹پروژه با احداث افزون بر  ۴۰ هزار متر شبکه فشار متوسط و ضعیف با هزینه ای بالغ بر  ۳۹۴ میلیارد و ۷۰۲ میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

جم،  توسعه روشنایی را از برنامه های وزارت نیرو  برشمرد و خاطرنشان کرد: در  دهه فجر  امسال  تامین روشنایی بلوارهای  موحدین ، شهیدان حاجی مهدی ، خیابان دستغیب و اصلاح روشنایی بلوارهای صدوقی جنوبی و پژوهش در برنامه افتتاح شهرستان یزد قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۱۲۰ دستگاه پست هوایی به تاسیسات موجود افزوده شده است،  اذعان کرد: شرکت توزیع نیروی برق در این پروژه ها بر اساس رویکرد وزارت نیرو  با بهره گیری از ترانسفورماتورهای کم تلفات  و تجهیزات نوین ، ضمن اتوماسیون کردن شبکه ها ؛  ، کاهش تلفات برق را  لحاظ کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه تعداد مشترکین برق استان یزد از ۷۴۵ هزار مشترک فراتر رفته است تاکید کرد: استفاده از شیوه های نوین مدیریت شبکه برای استمرار انرژی الکتریکی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه ، فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکین، گسترش و توسعه خدمات الکترونیکی از برنامه های استراتژیک این شرکت محسوب می شود.