کوهنورد حادثه دیده ۳۸ ساله و ارتفاع زده در ارتفاعات شیرکوه توسط نجاتگران تیم کوهستان جمعیت هلال‌احمر شهرستان تفت  به پایین کوه منتقل و توسط آمبولانس اورژانس به مرکز درمانی انتقال داده شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سید قاسم گلشن رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت اظهار داشت : در پی گزارش مرکز کنترل […]

کوهنورد حادثه دیده ۳۸ ساله و ارتفاع زده در ارتفاعات شیرکوه توسط نجاتگران تیم کوهستان جمعیت هلال‌احمر شهرستان تفت  به پایین کوه منتقل و توسط آمبولانس اورژانس به مرکز درمانی انتقال داده شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سید قاسم گلشن رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت اظهار داشت : در پی گزارش مرکز کنترل هماهنگی و عملیات طی تماس اورژانس به هلال احمر، مصدوم شدن یک کوهنورد ۳۸ ساله در ارتفاعات شیرکوه اعلام شد و بلافاصله تیم امداد ونجات کوهستان هلال احمر شهرستان با  یک دستگاه خودرو کمک دار سبک، تجهیزات و ست کامل کوهستان  به منطقه اعلام شده اعزام و عملیات امدادرسانی را آغاز کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تفت با اعلام اینکه این کوهنورد بعلت مسمومیت و ارتفاع زدگی دچار حادثه شده بود ، گفت : سرانجام پس از رسیدن تیم امدادی به کوهنورد حادثه دیده ، نجاتگران و دیگر کوهنوردان همراه با استفاده از بسکت و تثبیت فیزیکی  از تابستانخانه دره نجیب شیرکوه و عبور از مسیرهای سخت و دشوار به پایین کوه آورده و بوسیله آمبولانس اورژانس به نزدیک ترین مرکز درمانتی انتقال داده شد.

وی عنوان کرد: از شهروندان انتظار داریم نکات ایمنی را با توجه به وضعیت منطقه و حوادث متعددی که در کوهستان اتفاق افتاده رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد : در صورت بروز هرگونه حادثه، شهروندان با شماره ۱۱۲ مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند تا در صورت لزوم، نیروهای امدادی در حداقل زمان به محل اعزام شوند و اقدامات لازم برای نجات مصدومان را انجام دهند.