رئيس پليس فتا استان يزد به تشريح کلاهبرداري در قالب بازي‌هاي رايانه‌اي آنلاين پرداخت وگفت:والدين بايد توجه داشته باشند که اطلاعات کارت بانکي خود را براي پرداخت‌هاي درون برنامه‌اي بازي‌هاي آنلاين در اختيار فرزندان خود قرار ندهند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سرهنگ مرتضي ابوطالبي در تشريح اين خبر گفت: انجام بازي هاي رايانه اي […]

رئيس پليس فتا استان يزد به تشريح کلاهبرداري در قالب بازي‌هاي رايانه‌اي آنلاين پرداخت وگفت:والدين بايد توجه داشته باشند که اطلاعات کارت بانکي خود را براي پرداخت‌هاي درون برنامه‌اي بازي‌هاي آنلاين در اختيار فرزندان خود قرار ندهند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سرهنگ مرتضي ابوطالبي در تشريح اين خبر گفت: انجام بازي هاي رايانه اي و آنلاين اين روزها جزء لاينفکي از زندگي کودکان و نوجوانان شده و هر روز شاهد عرضه يک محصول جديد از بازي‌هاي رايانه‌اي در بازار هستيم که بازي‌ها آنلاين خشن مضرات فراواني دارد که شايد ديگر جبران ناپذير باشد.

اين مقام مسئول افزود: اغلب والدين در مورد نوع بازي‌ها و نحوه استفاده از اين بازي‌ها و همچنين خطرات و تهديدهاي آن براي سلامت روان کودکان خود اطلاعات کافي ندارند.

سرهنگ ابوطالبي بيان کرد: از خطرات اين بازي ها، کلاهبرداري در قالب بازي‌هاي رايانه‌اي آنلاين است همان طور که پرنده هاي بسياري در اين زمينه در پليس فتا تشکيل شده که برخي از کودکان و نوجوانان در بازي هاي رايانه اي و به ويژه آنلاين، حساب والدين و ساير نزديکان خود را خالي کرده اند.

اين مقام انتطامي به شهروندان هشدار داد: کاربران مراقب افراد کلاهبردار هنگام خريد بازي‌هاي آنلاين باشند و براي خريد اکانت هاي بالاتر بازي‌ها، از فروشگاه‌هاي داراي نماد اعتماد الکترونيک استفاده کنند و از خريد اکانت ها از کاربران شبکه‌هاي اجتماعي پرهيز کنند.

اين مقام مسئول خاطرنشان کرد : والدين بايد توجه داشته باشند که اطلاعات کارت بانکي خود را براي پرداخت‌هاي درون برنامه‌اي بازي‌هاي آنلاين در اختيار فرزندان خود قرار ندهند و در خصوص حريم خصوصي و آسيب‌هاي احتمالي آموزش‌هاي لازم را به فرزندانشان بدهند.