مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد با بیان اینکه هم اکنون ۴۴۵ آموزشگاه فنی حرفه‌ای آزاد در سطح استان فعال هستند گفت: حدود ۴۷ آموزشگاه در سال ۱۴۰۰ و در چهارماهه سال جاری تاکنون ۱۳۴ آموزشگاه فنی حرفه‌ای تأسیس شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، مجید حق جو در جمع خبرنگاران استان افزود: آموزش […]

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد با بیان اینکه هم اکنون ۴۴۵ آموزشگاه فنی حرفه‌ای آزاد در سطح استان فعال هستند گفت: حدود ۴۷ آموزشگاه در سال ۱۴۰۰ و در چهارماهه سال جاری تاکنون ۱۳۴ آموزشگاه فنی حرفه‌ای تأسیس شد.
به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، مجید حق جو در جمع خبرنگاران استان افزود: آموزش حدود ۴۵۰ حرفه در بخش دولتی و غیر دولتی فنی و حرفه‌ای استان ارائه می‌شود و خدمات فنی و حرفه‌ای براساس۶۵۰۰ استاندارد شغلی در سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ارائه خواهد شد.وی با اشاره به ماموریت های آموزشی و مهارتی فنی و حرفه ای در استان یزد گفت: نیازهای مهارتی بیش از آموزش ها است اما بر اساس امکانات ما آموزش های خود را دنبال می کنیم و در این راستا نیز از ظرفیت خیرین استفاده می کنیم.

مدیرکل فنی و حرفه ای یزد با اشاره طرح آزمون گری گفت: یکی از رویکردهای ما آموزش با کیفیت  است و بر این اساس سعی داریم که مهارت بر اساس اموزش و همراه با سنجش و مدرک باشد.

حق جو ادامه داد: در این راستا سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با استفاده از استاد کارهای ماهر آموزش های مختلف را دنبال و طرح آزمون گری را اجرا می کند و امیدواریم این استادکاران نیز در سازمان حضور پیدا کنند و کارت آن را دریافت کنند.

وی گفت: در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای اقدامات خوبی در سنوات قبل انجام شده و برنامه های خوبی نیز در پیش روی ما قرار دارد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات اثرگذار ما که باعث افتخار است صدور مجوز در مراکز بین کارگاهی است که در آن کارگاه ها می توانند آموزش ها را داشته باشند و مدرک مهارت برای کارگران خود دریافت کنند.

حق جو با اشاره به برگزاری  مسابقات ملی مهارت گفت:۱۵ مهرماه آخرین مهلت ثبت نام در این مسابقات  است؛ مسابقات یاد شده  در ۴۳ رشته افراد زیر ۲۱ سال می توانند در این مسابقات ثبت نام کنند که امیدواریم از استان شاهد حضور برگزیدگان در مسابقات جهانی باشیم.

حق جو افزود: یکی از اقدامات انجام شده آموزش  مهارت در محیط کار واقعی است که به طور مثال فرد تراشکار می تواند در محیط واقعی آموزش پیدا کند که افراد ۲۵ روز تا ۱۸ ماه آموزش های لازم را ببینند.

وی گفت: فنی و حرفه‌ای استان تعهد دارد که در سال جاری بیش از چهار میلیون و ۳۵۵ هزار نفر ساعت در بخش دولتی و سه میلیون و ۷۷۹ هزار نفر ساعت در بخش غیردولتی آموزش دهد که تاکنون آموزش ۶۷۰ هزار نفر ساعت آن محقق شده است.