مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد گفت: مصرف سوخت سی ان جی در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد تقریبی هشت درصدی در استان روبرو شده است. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، عبدالرضا انتظاری افزود: در بازه زمانی یاد شده بیش از ۳۳ میلیون متر مکعب سی […]

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه یزد گفت: مصرف سوخت سی ان جی در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد تقریبی هشت درصدی در استان روبرو شده است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، عبدالرضا انتظاری افزود: در بازه زمانی یاد شده بیش از ۳۳ میلیون متر مکعب سی ان جی از طریق ۴۷ باب جایگاه عرضه سوخت در سطح منطقه به مردم شریف دارالعباده یزد توزیع شده که با مصرف و جایگزینی این میزان گاز طبیعی در این مدت، معادل بیش از ۳۳ میلیون لیتر بنزین در استان صرفه جویی شده است.

وی افزود: اختلاف محسوس بین قیمت بنزین و سی ان جی سبب افزایش رغبت صاحبان خودرو به استفاده از سی ان جی شده است. همچنین استفاده از این سوخت و جایگزین کردن آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده و می‌تواند نقش بسزایی در کاهش آلودگی هوا نیز در سطح استان داشته باشد.

انتظاری ادامه داد: با توجه به پایش مستمر وضعیت عملکرد و تجهیزات فنی جایگاه‌ها، سوخت رسانی به خودرو‌های گاز سوز در یزد وضعیت مطلوب و خوبی دارد.