سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد گفت: شهرک الکترونیک یزد به عنوان یکی از شهرکهای صنعتی تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات در مساحت ۴۲ هکتار ایجاد خواهد شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، محمد دهقان سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ایجاد شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری […]

سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد گفت: شهرک الکترونیک یزد به عنوان یکی از شهرکهای صنعتی تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات در مساحت ۴۲ هکتار ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، محمد دهقان سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای ایجاد شهرک تخصصی الکترونیک و فناوری اطلاعات استان یزد اظهار کرد: شهرک الکترونیک یزد به عنوان یکی از شهرکهای صنعتی تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات در مساحت ۴۲ هکتار ایجاد خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه بخشی از اقدامات زیرساختی این شهرک در حوزه معابر و شبکه برق ایجاد شده و در آینده ای نزدیک این شهرک می تواند بر اساس مطالعات اسناد بالادستی برنامه ریزی اقتصادی استان در زمینه توسعه صنعت پاک و هایتک استان نقش بسیار موثری داشته باشد و تلاشمان بر این است که بتوانیم با استقرار صنایع شاخص زمینه اشتغالزایی برای نیروهای متخصص و تحصیل کرده یزد در حوزه ای تی را فراهم کنیم.

سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد اذعان کرد: این شهرک برای رشد و توسعه واحدهای تولیدی سخت افزار و واحدهای فناوری و نرم افزار یک ظرفیت بسیار خوب است که در آن همه جوانب اعم محل ایجاد نمایشگاه، فضاهای خدماتی مانند مرکز رشد و مرکز تحقیقات دیده شده است.

وی افزود: همجواری با شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی، قرار گرفتن در محدوده کریدور علم و فناوری یزد، نزدیکی به راه آهن، فرودگاه و جاده کنارگذر یزد از ویژگی های شهرک الکترونیک است که با تامین زیرساخت ها آماده واگذاری برای سرمایه گذاری در این حوزه است.

وی با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب برای سال ۱۴۰۱ در خصوص توجه به حوزه علوم دانش بنیان ابراز کرد: توجه به صنایع دانش بنیان همیشه در اولویت شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد بوده و از همین جهت بخشی از این شهرک ویژه استقرار واحدهای صنعتی دانش بنیان خواهد بود تا بتوانند در یک محیط تخصصی، مسیر رشد و بالندگی خود را طی کنند و به تولید انبوه با شاخصه های جهانی برسند.