دبیر جشنواره شعر طنز «دادخند» از تمدید مهلت ارسال اثر به این جشنواره تا ۱۵ تیرماه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، حجت الاسلام مهدی پرنیان با اشاره به انتشار فراخوان نخستین جشنواره شعر طنز عدلیه «دادخند» در استان یزد گفت: مهلت ارسال آثار به جشنواره که پیش از این پایان خرداد اعلام شده […]

دبیر جشنواره شعر طنز «دادخند» از تمدید مهلت ارسال اثر به این جشنواره تا ۱۵ تیرماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، حجت الاسلام مهدی پرنیان با اشاره به انتشار فراخوان نخستین جشنواره شعر طنز عدلیه «دادخند» در استان یزد گفت: مهلت ارسال آثار به جشنواره که پیش از این پایان خرداد اعلام شده بود تا ۱۵ تیرماه تمدید شد.

وی با اشاره به استعدادهای هنری و ادبی پویا، توانا و فعال در استان، شکوفایی استعدادهای ادبی در حوزه شعر طنز، تولید محتوا و خلق آثار ادبی مانا و اثرگذار در زمینه عدلیه را از اهداف جشنواره عنوان کرد.

مسئول دفتر طنز حوزه هنری یزد ادامه داد: این جشنواره در دو بخش «جرائم و آسیب‌های اولویت‌دار» و «دستگاه قضایی» برگزار می‌شود و شاعران و طنزپردازان می‌توانند آثارشان را در هر دو بخش ارسال کنند.

پرنیان ضمن دعوت از عموم علاقه‌مندان به ویژه شاعران و طنزپردازان برای شرکت در این رویداد ادبی گفت: آثار باید در قالب شعر طنز موزون و در فایل word با ذکر مشخصات کامل (نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره تماس و نشانی) ارسال شود.

دبیر نخستین جشنواره شعر طنز «دادخند» افزود: علاقه‌مندان تا پایان روز ۱۵ تیرماه ۱۴۰۱ فرصت دارند آثار خود را در موضوعات و قالب‌های مطرح شده در متن فراخوان به رایانامه dadkhandyazd@gmail.com یا شماره ۰۹۱۳۰۰۲۶۱۱۰ از طریق واتساپ ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه هنری یزد به نشانی www.artyazd.ir مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان جشنواره اواخر تیرماه در یزد برگزار خواهد شد.

نخستین جشنواره شعر طنز «دادخند» به همت دادگستری کل استان یزد و با مشارکت حوزه هنری یزد، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برگزار می‌شود.

استان یزد با وجود استعدادهای هنری و ادبی خلاق و توانمند به ویژه در حوزه شعر طنز و همچنین برگزاری محافل و انجمن‌های ادبی متعدد همچون محفل طنز «قندشکن» که از سال ۱۳۹۵ با هدف ترویج طنز عفیف و سالم، حفظ و انتشار اصطلاحات بومی و محلی، آشنایی خانواده‌ها و فرزندان با شیوه شوخی صحیح و سالم و ایجاد امید و نشاط اجتماعی در حوزه هنری یزد فعالیت خود را آغاز کرده، یکی از استان‌های فعال و اثرگذار در حوزه شعر و ادب و طنز در کشور به شمار می‌آید.