سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: پیام های ارسالی از شماره های شخصی در خصوص قطع یارانه، کلاهبرداری است و مردم فریب این پیامک ها را نخورند و به هیچ عنوان بر روی لینک ارسالی کلیک نکنند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، در چند روز گذشته شاهد مراجعه تعدادی […]

سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: پیام های ارسالی از شماره های شخصی در خصوص قطع یارانه، کلاهبرداری است و مردم فریب این پیامک ها را نخورند و به هیچ عنوان بر روی لینک ارسالی کلیک نکنند.

مراقب پیامک های جعلی در خصوص یارانه باشید

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، در چند روز گذشته شاهد مراجعه تعدادی از همشهریان در خصوص ارسال پیامک هایی با عنوان «پیرو اصلاح نظام توزیع یارانه ها، خانوار شما مشمول دریافت یارانه نشده است. برای ثبت نام و فعال سازی مجدد به نشانی https://mcllssgov.sbs”” مراجعه کنید.»؛ هستیم که اینگونه پیامک ها در قالب کلاهبرداری از شهروندان ارسال می شود.

وی اظهار داشت: افراد سودجو با ارسال پیامک به همشهریانی که یارانه آنها قطع شده، به منظور ثبت نام و برقراری مجدد یارانه، آنان را به لینکی هدایت کرده و با دریافت اطلاعات کارت بانکی شامل شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضا کارت و ۲cvv اقدام و با این روش کلاهبرداری می‌کنند.

ابراهیم زینل پور سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در این رابطه گفت: پیام های ارسالی از شماره های شخصی در خصوص قطع یارانه، کلاهبرداری است و مردم فریب این پیامک ها را نخورند و به هیچ عنوان بر روی لینک ارسالی کلیک نکنند.

وی راه های رسمی برای بررسی و اطلاع از وضعیت یارانه ها استفاده از تلفن گویای ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ و سامانه تلفنی ۰۲۱۶۳۶۹ عنوان کرد و تاکید کرد: ثبت اعتراض به قطع یارانه و دهک بندی خانوارها باید در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نشانی hemayat.mcls.gov.ir انجام پذیرد و صرفا هموطنان از طریق همین سایت می توانند از نتیجه اعتراض خود آگاه شوند.

زینل پور اضافه نمود: همشهریانی که قصد اطلاع از وضعیت یارانه خود را دارند نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزار موبایلی ندارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کارمندان بخش امور اجتماعی اداره های تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها نیز پاسخگوی سوالات همهشریان گرامی در خصوص یارانه ها می باشند.