سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان یزد گفت: فضای سبز ایجاد شده در شهرک ها و نواحی صنعتی با توجه به چالش کمبود آب با پساب تصفیه خانه های صنعتی استان آبیاری می شود. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، دهقان، سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد به مناسبت هفته گرامیداشت محیط زیست با اشاره به […]

سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان یزد گفت: فضای سبز ایجاد شده در شهرک ها و نواحی صنعتی با توجه به چالش کمبود آب با پساب تصفیه خانه های صنعتی استان آبیاری می شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، دهقان، سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد به مناسبت هفته گرامیداشت محیط زیست با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در راستای حفظ محیط زیست اظهار کرد: در کنار طرح های بزرگی چون ایجاد تصفیه خانه‌های صنعتی و ایجاد شبکه برگشت پساب تصفیه خانه ها، یکی از اقدامات بسیار خوبی که در راستای کاهش آلایندگی‌های صنایع استان انجام شد گازرسانی به این واحدهای صنعتی است.

دهقان افزود: در راستای کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از ایجاد گازهای آلاینده توسط واحدهای صنعتی تاکنون به ۲۶ شهرک و ناحیه صنعتی استان گازرسانی شده است بطوری که تا به امروز خوشبختانه قریب ۱۰۰ درصد واحدهای صنعتی از گازطبیعی بهره‌مند هستند.

وی با اشاره به نقش فضای سبز در حفظ محیط زیست به ویژه در استان کویری یزد عنوان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان تا به امروز با اجرای بیش از ۲۰۳ هکتار فضای سبز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان توانسته نقش موثری را در بهبود شرایط هوای این مناطق ایفا کند و خوشبختانه تا به امروز با غرس و نگهداری بیش از ۱۷۰ هزار و ۵۰۰ اصله نهال و ۹۸ هزار و ۵۰۰ درختچه سطح قابل توجهی را برای ایجاد فضای سبز به کار گیرد و نکته قابل توجه اینکه فضای سبز ایجاد شده با توجه به چالش کمبود آب با پساب تصفیه خانه های صنعتی استان آبیاری می شود.

دهقان استقرار سیستم مدیریت زیست محیطی در ۲ تصفیه خانه صنعتی را از دیگر اقدامات این شرکت در زمینه فعالیت های زیست محیطی عنوان کرد و گفت: با توجه به تنش های آبی در استان و کمبود آب، تلاش مجموعه شرکت شهرکهای صنعتی بر استحصال آب از فاضلاب های صنعتی است.

وی ابراز کرد: مطالعات کمی و کیفی مدیریت پسماند در شهرک های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی یزد و همچنین مطالعات ارزیابی زیست محیطی برای احداث یا توسعه بیش از ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی نیز در حال انجام است که نقش موثری و قابل توجهی در حفظ و حراست از محیط زیست در بخش صنعتی استان یزد دارد.