نماینده شورای اسلامی شهر یزد در سازمان آتشنشانی گفت: سازمان آتش‌نشانی نمونه بارز همکاری و تعاون سازمانی و گروهی است و هدف والای آن حفظ سرمایه های ملی است. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، فاطمه زارع گفت: طرح تعیین روز آتشنشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ از سوی ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتشنشانی کشور […]

نماینده شورای اسلامی شهر یزد در سازمان آتشنشانی گفت: سازمان آتش‌نشانی نمونه بارز همکاری و تعاون سازمانی و گروهی است و هدف والای آن حفظ سرمایه های ملی است.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، فاطمه زارع گفت: طرح تعیین روز آتشنشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ از سوی ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتشنشانی کشور پیشنهاد و از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تایید شد و این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور و یادآوری حماسه آفرینی ها و از خودگذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی نامگذاری شده است.

وی گفت: ایجاد زمینه های مناسب برای آموزش همگانی مردم به منظور پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی و همچنین برخورداری از آموزش های لازم و ضروری برای انجام ماموریتها به نحو احسن از جمله وظایف ضروری و با اهمیت سازمان آتشنشانی است.

به گفته نماینده شورای اسلامی شهر یزد در سازمان آتشنشانی: هر سازمانی دارای یک جسم و روح است و محیط فیزیکی سازمان جسم و فرهنگ حاکم بر سازمان به منزله روح آن است.

وی گفت: سازمان و رفتار سازمانی و اثرات آن رفتار سازمانی دارای یک سری متغیرهای مستقل و وابسته است که در میان متغیرهای وابسته رضایت شغلی جایگاه ممتازی دارد و در میان متغیرهای مستقل، فرهنگ سازمانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

زارع می گوید: در عین حال یکی از ارزشهای بسیار مهم در کار گروهی هماهنگی و همکاری پرسنل است که در سازمان آتشنشانی همه این موارد به نوعی به هم وابسته است.

نماینده شورای اسلامی شهر یزد در سازمان آتش نشانی گفت: رسیدگی به پرسنل آتشنشانی ضرورت و اهمیت آموزش های مورد نیاز برای آتشنشانان و در نهایت رضایت شغلی کارکنان گامی موثر است به منظور تحقق اهداف سازمان آتشنشانی و در نهایت حفاظت از سرمایه های ملی، اهداف آتشنشانی حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و در نهایت حفاظت از محیط زیست است چنانکه پیام آتشنشانان نیز فرهنگ ایمنی ، شهری ایمن و زندگی آرام است.

زارع گفت: ضمن تقدیر از زحمات تلاشگران و آتشنشان های گرامی برای تمام کسانی که در این عرصه برای خدمت به مردم عزیز شهرمان تلاش می کنند آرزوی سعادت، بهروزی و موفقیت دارم.