مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی یزد ایجاد، احیا و پایدارسازی شغل خانگی ۳۳۱ نفر در یزد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، بهروز اسلامی، مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان یزد با اشاره به اجرای این طرح در سطح کشور و به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و […]

مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی یزد ایجاد، احیا و پایدارسازی شغل خانگی ۳۳۱ نفر در یزد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، بهروز اسلامی، مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان یزد با اشاره به اجرای این طرح در سطح کشور و به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اجرای جهاد دانشگاهی اظهار کرد: به طبع در استان یزد هم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی مشغول فعالیت در این حوزه هستند.

وی ادامه داد: این طرح دارای سه فاز مطالعه و احصا توانمندی‌ها در سطح استان به تفکیک شهرستان، آموزش رایگان و اتصال به بازار است که فاز نخست کامل اجرا شد و فاز دوم و سوم با توجه به نوع رسته‌های شغلی و تفکیک آنها در شهرستان‌ها و وضعیت کشور در بحث کرونا در حال اجرا و پیگیری است.

اسلامی افزود: تاکنون در این طرح برای ۳۳۱ نفر از متقاضیان در زمینه ایجاد، احیا و پایدارسازی شغلی اقدام کامل صورت گرفته است و با هماهنگی و همراهی کامل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کماکان با قدرت در حال اجرا و پیگیری این طرح هستیم.

مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان یزد گفت: در این طرح ضمن شناسایی افراد کارآفرین که مقید به ایفای نقش مسئولیت اجتماعی خود هستند، زمینه ارتباط و تعامل افراد مستعد و توانمند متقاضی کار که در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند، فراهم شده و زمینه تقویت هر دو طرح بیش از پیش مهیا شده است.

وی ادامه داد: ضمن تشکر از پیش‌رانانی که در این طرح با ما همکاری دارند از عموم مردم بالای ۱۸ سال که فاقد بیمه کارفرمایی هستند، دعوت می‌شود تا در سامانه www.INHB.ir ثبت‌نام کنند چرا که با توجه به هماهنگی‌های انجام شده زمینه برای فروش محصولات تولید شده نه تنها در استان یزد بلکه در سطح کشور فراهم شده است.

مدیر اجرایی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان یزد گفت: یکی از نقاط قوت بسیار مهم این طرح در سطح کشور جلوگیری از مهاجرت به خصوص در استان‌هایی مثل یزد است که بنا به دلایلی متعددی با چالش و بحران آب روبرو است زیرا در این طرح ضمن شناسایی افراد کارآفرین و حتی افرادی که مستعد کارآفرینی هستند زمینه ایجاد، احیا و پایدارسازی مشاغل خانگی برای متقاضیان اعم از دارای تحصیلات دانشگاهی و یا فاقد آن فراهم می‌شود.

اسلامی بیان کرد: با اجرای این طرح نه تنها قسمتی از نیاز بازار کار بدون تمرکز بر مسئله آب و طرح‌های کلان آب‌خواه حل خواهد شد بلکه به دنبال اشتغال‌زایی و یا احیا و پایدارسازی مشاغل، باعث جلوگیری از مهاجرت روستا به شهر و یا مهاجرت از استان به سایر استان‌ها می‌شود که این امر می‌تواند در نهایت به توسعه پایدار استان کمک شایانی کند.