به منظور حذف تقلیل سرعت، ارتقای ایمنی و تسریع در قبول و اعزام قطارهای ورودی و خروجی به ایستگاه، عملیات بازسازی و بهسازی خطوط و سوزن های ایستگاه بافق آغاز شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، رحمت نژاد، مدیرکل راه آهن یزد ضمن قدردانی از تلاشهای جهادی کارکنان عملیاتی راه آهن یزد گفت:بازسازی عملیات خطوط […]

به منظور حذف تقلیل سرعت، ارتقای ایمنی و تسریع در قبول و اعزام قطارهای ورودی و خروجی به ایستگاه، عملیات بازسازی و بهسازی خطوط و سوزن های ایستگاه بافق آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، رحمت نژاد، مدیرکل راه آهن یزد ضمن قدردانی از تلاشهای جهادی کارکنان عملیاتی راه آهن یزد گفت:بازسازی عملیات خطوط و سوزن های ایستگاه بافق در جهت ارتقای ایمنی، تسریع در قبول و اعزام قطارهای ورودی و خروجی، حذف تقلیل سرعت چند ساله و همچنین افزایش سیرقطارها، با تلاش کارکنان گروه نظارت خط و سازه های فنی راه آهن یزد وهمکاری پیمانکار خط عملیات فاز اول آن پایان پذیرفت.

مدیر کل راه آهن یزد تصریح کرد: ایستگاه بافق دارای ۱۳ خط قبول واعزام، ۵۸ دستگاه سوزن و یک خط مثلث برخوردار می باشد که با توجه به فرسودگی و قدیمی بودن خطوط و سوزن ها، عملیات بازسازی و بهسازی آن در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود، ایستگاه راه آهن بافق به دلیل وسعت فعالیت و تعدد خطوط و نقش آن در اعزام و تنظیم و تشکیل قطارها و فعالیت‌های تخلیه و بارگیری به ایستگاه گار معروف می باشد و به عنوان یکی از پرترافیک ترین ایستگاه های کشور در چهارراه مواصلاتی و در محل تلاقی چهار اداره کل؛ (هرمزگان، کرمان، شرق و اصفهان) واقع شده است که روزانه بالغ بر ۳۰ رام قطار باری و ۱۵ رام قطار مسافری؛ بندرعباس، هرمزگان، زاهدان ، کرمان و شرق از این ایستگاه تردد می کنند.

رحمت نژاد خاطر نشان کرد، با توجه به اینکه بیش از ۳۳ درصد حمل ونقل ریلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران به این اداره کل اختصاص یافته حدود ۱۴ درصد حمل ونقل ریلی این اداره کل از معدن سنگ آهن مرکزی ایران ( چغارت) بوده است.

فاز اول با نصب ۷ دستگاه سوزن و بازسازی ۲۰۰ متر خط انجام پذیرفت و در فاز دوم عملیات بازسازی خط و سوزن های کارخانجات تعمیر لکوموتیو بافق آغاز خواهد شد.