در نشست شورای فرهنگی و نماز شرکت برق منطقه‌‌ای یزد که با حضور مسئول امور فرهنگی و دینی توانیر، مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضای این شورا برگزار شد، تفاهم نامه فعالیت‌های بومی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد در حوزه ترویج و توسعه نماز منعقد شد. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، ابوالفضل اسدی، مدیرعامل […]

در نشست شورای فرهنگی و نماز شرکت برق منطقه‌‌ای یزد که با حضور مسئول امور فرهنگی و دینی توانیر، مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر اعضای این شورا برگزار شد، تفاهم نامه فعالیت‌های بومی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد در حوزه ترویج و توسعه نماز منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، ابوالفضل اسدی، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد در این نشست، آسیب پذیر‌ترین قشر جامعه در برابر تهاجم فرهنگی پیش آمده را فرزندان خانواده‌ها عنوان کرد و افزود: از این رو تمرکز و زمان بیشتری در زمینه مباحث عبادی و فرهنگی فرزندان صرف کرده و تلاش کرده‌‌ایم تا ضمن گام برداشتن در راستای پاسخگویی به شبهات فرزندان همکاران، کمک کنیم تا فرزندان با دید باز، آگاهی کامل و بهره‌مندی از فطرت حق‌جو در راه درست گام بردارند.

وی با بیان این که امروزه هر فرزند خانواده در حوزه‌های مختلف باید مهارت کسب ‌کند و نباید صرفا درس خواندن، معیار تشویق یا سنجش فرزندان باشد، تصریح کرد: باید کسب مهارت در حوزه‌هایی مانند ورزش، هنر و دین و قرآن نیز در کنار حوزه درسی، مورد توجه و استقبال قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌‌ای یزد با بیان اینکه اثرگذاری امر به معروف تنها به شرط اجرای آن توسط فرد امر کننده ممکن خواهد بود، خاطرنشان کرد: برای تاثیر در دیدگاه مردم، شرکت برق منطقه‌‌ای یزد در خصوص مباحث مدیریت مصرفی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی همواره ثابت قدم و پیشگام بوده و کاهش ۳۸ درصدی مصرف گاز در زمستان گذشته و کاهش ۲۷ درصدی مصرف برق در تابستان سال جاری، از نتایج اقدامات مدیریت مصرفی در شرکت بوده است.

حجت الاسلام رضا کاکاوند، مسئول امور فرهنگی و دینی شرکت توانیر نیز با اشاره به همکاری مشترکین خانگی و صنعتی استان یزد در مدیریت بار تابستان ۱۴۰۰، خاطرنشان کرد: مدیریت بار بخش صنعتی و خانگی در استان یزد نشان از درایت و تعامل مدیران صنعت برق و همکاری صنایع این استان داشته و می‌تواند به عنوان الگویی مناسب برای سایر مناطق کشور نیز معرفی شود.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی شرکت‌های صنعت آب و برق استان یزد با وجود شیوع بیماری کرونا نیز محدود نشد افزود: این اتفاق ناشی از نگاه خاص مدیران صنعت آب و برق استان یزد به امور فرهنگی است که فعالیت در حوزه مباحث فرهنگی را سرمایه‌گذاری می‌دانند و نه هزینه.

مسئول امور فرهنگی و دینی شرکت توانیر همچنین تاکید کرد: فضای مجازی موجب اعمال تغییرات زیادی در سبک زندگی مردم شده است؛ از این رو باید کتاب‌های عرضه شده در کتابخانه‌های شرکت‌ها نیز کتاب‌هایی به روز و جدید، متناسب با سلیقه و خواست جامعه و کاربردی باشند و امتیازات مختلفی برای ترویج فرهنگ ارزشمند کتاب‌خوانی در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام سید اکبر موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد نیز در ادامه ضمن قدردانی از تلاش و توجه مدیران صنعت آب و برق استان به حوزه مباحث فرهنگی خاطرنشان کرد: همت و حمایت این مدیران در استان یزد باعث شده که ۵ دستگاه زیرمجموعه وزارت نیرو در استان یزد همواره رتبه‌های برتر کشوری را کسب کنند.

در پایان این نشست ضمن انعقاد تفاهم‌نامه فعالیت‌های بومی شرکت برق منطقه‌‌ای یزد در حوزه ترویج و توسعه نماز، از فعالیت‌های همکاران، فرهاد آواره و رضا انتظاری در حوزه خادمین نماز در این شرکت قدردانی شد.