تهران
کد خبر:98014
پ

شرکت تعاونی‌های توسعه عمران در تحقق عدالت اجتماعی گام بردارند

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: شرکت های تعاونی توسعه و عمران می توانند به عنوان یک نهاد فراگیر، ضمن فراهم کردن مشارکت شهروندان در فعالیت های اقتصادی؛ در توسعه و عمران شهرستان نیز نقش‌آفرینی کند. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، به مناسبت هفته تعاون، عماد تشکری، سرپرست اداره کل […]

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: شرکت های تعاونی توسعه و عمران می توانند به عنوان یک نهاد فراگیر، ضمن فراهم کردن مشارکت شهروندان در فعالیت های اقتصادی؛ در توسعه و عمران شهرستان نیز نقش‌آفرینی کند.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، به مناسبت هفته تعاون، عماد تشکری، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از پروژه ۱۲۰ واحدی در دست ساخت شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان یزد بازدید کرد.

وی پس از بازدید در نشستی با مدیرعامل این شرکت گفت: شرکت های تعاونی توسعه و عمران می توانند به عنوان یک نهاد فراگیر، ضمن فراهم کردن مشارکت شهروندان در فعالیت های اقتصادی؛ در توسعه و عمران شهرستان نیز نقش‌آفرینی کند.

تشکری خاطرنشان کرد: دولت و سازمانهای وابسته می توانند فعالیتها، طرحها، زمینها و املاک قابل واگذاری در بخشهای تولیدی، توزیعی و خدماتی را در مواردی که برگزاری مزایده به صرفه و صلاح نباشد با تأیید یکی از کمیسیون های دولت از طریق ترک تشریفات مزایده در اختیار شرکتهای تعاونی موضوع این قانون قرار دهند.

وی ادامه داد: قانون گذار اختیارات خوبی را در اختیار این شرکت قرار داده تا منافع حاصل از آن به اقشار آسیب پذیر و دهک های پایین جامعه برسد. شرکت تعاونی های توسعه عمران باید زمینه عضو گیری حداکثر افراد جامعه را به وجود آورند و با گردآوری سرمایه های خرد متقاضیان و حضور در پروژه های عمرانی، اقتصادی و… منافع حاصل از آن به قشر زیادی از مردم جامعه برسد تا آنچه به عنوان عدالت اجتماعی در تعاون وجود دارد محقق شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید