همزمان با مراسم و برنامه های بزرگداشت هفته دولت، ۴۴ طرح و پروژه بخش کشاورزی در سطح استان یزد افتتاح و بهره برداری از آنها آغاز می شود. به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سیّد ابوالفضل وکیلی، رئيس سازمان جهادکشاورزی استان یزد با اعلام این خبر افزود: این پروژه ها در بخش های مختلف آب و […]

همزمان با مراسم و برنامه های بزرگداشت هفته دولت، ۴۴ طرح و پروژه بخش کشاورزی در سطح استان یزد افتتاح و بهره برداری از آنها آغاز می شود.

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، سیّد ابوالفضل وکیلی، رئيس سازمان جهادکشاورزی استان یزد با اعلام این خبر افزود: این پروژه ها در بخش های مختلف آب و خاک، تولیدات دامی، تولیدات گیاهی، شیلات و صنایع تبدیلی با اعتباری نزدیک به ۹۶ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۲۲۱نفر به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یزد اظهار داشت: از مجموع ۴۴طرح افتتاحی بخش کشاورزی استان ۲۳ پروژه با اعتباری معادل ۱۲۸٫۴۵ميليارد ريال مربوط به آب و خاک، ۶ پروژه با سرمایه ای معادل ۴۴٫۰۰۵ ميليارد ريال مربوط به تولیدات دامی، ۴ پروژه با سرمایه ای معادل ۸۶٫۷ ميليارد ريال مربوط به تولیدات گیاهی، ۱۰ پروژه با سرمایه ای معادل ۶۹۱٫۵ ميليارد ريال مربوط به صنایع کشاورزی و ۱ پروژه با سرمایه ای معادل ۷ میلیارد ریال مربوط به شیلات خواهد بود.

وکیلی بیان کرد: از مجموع اعتبارات این طرح ها؛ ۱۴٫۱درصد آن اعتبارت دولتی بوده که در زمینه فعالیت عمرانی آب و خاک۹۵درصد و تولیدات دامی ۵ درصد هزینه شده است و ۷۲٫۵ درصد آن از طریق آورده های شخصی و ۱۳٫۴درصد آن نیز با استفاده از تسهیلات بانکی تامین شده است و ان‌شاء الله زمینه اشتغال حداقل ۲۲۱ نفر را بطور مستقیم فراهم خواهد کرد.