مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره برداری ۱۰۰ پروژه برق همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد . به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، عبدالحمید عباس شیاری در خصوص جزییات طرح های قابل افتتاح هفته دولت سال ۱۴۰۰  اظهار داشت: طرح های حوزه برق استان در سه محور برق توسعه و […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد از بهره برداری ۱۰۰ پروژه برق همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری یزدتیتر، عبدالحمید عباس شیاری در خصوص جزییات طرح های قابل افتتاح هفته دولت سال ۱۴۰۰  اظهار داشت: طرح های حوزه برق استان در سه محور برق توسعه و احداث شبکه در مناطق شهری و روستایی ، بهینه سازی شبکه ها در حوزه روستایی و شهری و تامین روشنایی شهرها و روستاها با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیارد و هفتصد و پنجاه و هفت میلیون ریال  به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه بهره برداری از طرح های یادشده نقش مهمی در پایداری شبکه و توسعه خدمات رسانی به مشترکین برق دارد ، عنوان کرد: با اجرای ۲۲ طرح توسعه و احداث شهری و روستایی افزون بر ۵۵ هزار ۴۶۱ متر شبکه فشار متوسط و ضعیف و ۹۲۲  دستگاه چراغ پر بازده به تجهیزات شبکه استان یزد افزوده خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد اعلام کرد : در حوزه روشنایی، ۳۰ پروژه با احداث ۲۸ هزار  ۱۴۱متر شبکه فشار ضعیف با هزینه ای بالغ بر ۱۰۲میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

عباس شیاری توسعه روشنایی را از برنامه های وزارت نیرو  برشمرد و خاطرنشان کرد: در هفته دولت امسال  تامین روشنایی فاز یک بلوار گنبد عالی ابرکوه ، بهبود روشنایی بلوار پرفسور حسابی و دشتی یزد و بلوار امام حسن بهاباد  در برنامه افتتاح قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۷۲ دستگاه پست هوایی به ظرفیت چهار  هزار ۲۶۵ کیلوولت آمپر به تاسیسات موجود افزوده شده است،  اذعان کرد: شرکت توزیع نیروی برق در این پروژه ها بر اساس رویکرد وزارت نیرو  با بهره گیری از ترانسفورماتورهای کم تلفات  و تجهیزات نوین ، ضمن اتوماسیون کردن شبکه ها ؛  ، کاهش تلفات برق را  لحاظ کرده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد با بیان اینکه تعداد مشترکین برق استان یزد از ۷۲۰ هزار مشترک فراتر رفته است تاکید کرد: استفاده از شیوه های نوین مدیریت شبکه برای استمرار انرژی الکتریکی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه ، فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف مشترکین، گسترش و توسعه خدمات الکترونیکی از برنامه های استراتژیک این شرکت محسوب می شود.