صادقیان گفت: سفر‌های نوروزی با همکاری دستگاه‌های مربوطه به صورت روزانه مدیریت می‌شود.

 

به گزارش صبح ساباط، ‌محسن صادقیان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد گفت: بر اساس اطلاعات دریافت شده از دوربین‌های تردد شمار در ورود و خروج استان از ۲۷ اسفند تا پایان چهاردهم فروردین تردد‌های برون شهری افزایش پیدا کرده است، ولی  تعداد وسیله نقلیه سبک ورودی به استان کمتر از تعدادی است که از استان خارج شده اند.

او با بیان اینکه در این مدت حدود ۱۱۰ هزار دستگاه خودروی شخصی سبک به استان وارد و ۱۴۰ هزار دستگاه خودروی سواری از استان خارج شده اند، اظهار داشت: آمار نشان می‌دهد که حدود ۳۱ هزار وسیله نقلیه از استان خارج شده اند که یا یزدی یا غیریزدی‌های مقیم یزد هستند و بعد از تعطیلات به استان باز می‌گردند که این آمار نمی‌تواند نگران کننده نباشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با تاکید بر اینکه فعلا نگرانی بابت مسافران نوروزی در استان وجود ندارد، گفت: بررسی ساعت توقف خودرو‌های ورودی به استان نشان می‌دهد، بیشترین وسایل نقلیه‌ای که از استان عبور کردند، کمتر از ۱۲ ساعت در استان اقامت داشتند.

او ادامه داد: در مجموع روزانه ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر به طور متوسط مسافر وارد استان شده اند و به تعدادی که مسافر وارد استان شده به همین تعداد در مراکز اقامتی اقامت یافته اند، یعنی مسافران در مکان‌های مورد تایید از جمله هتل ها، مهمانسراها، بوم‌گردی‌ها و مسافرخانه‌ها اقامت دارند که پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

صادقیان گفت: همچنین بررسی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس‌ها، قطار و هواپیما نشان می‌دهد، مسافران ورودی و خروجی استان متناسب است.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان