علی شجاع، دبیر انجمن تغذیه سالم یزد و مدیر عامل مجموعه آفتاب گستر یزد در گفتگو با صفحه ایستاگرامی یزد لایو به موضوع، بازگشت به سنت ها و سبک زندگی سالم، پرداخت.

 

به گزارش صبح ساباط، علی شجاع، دبیر انجمن تغذیه سالم یزد و مدیر عامل مجموعه آفتاب گستر یزد در گفتگو با صفحه ایستاگرامی یزد لایو  با موضوع، بازگشت به سنت ها و سبک زندگی سالم، گفت: در این زندگی ماشینی اگر بخواهیم می توانیم یک زندگی مطلوب با سبک زندگی سالم داشته باشیم ولی باید بدانیم که این کار مثل گذشته راحت نیست اما شدنی است.

 

شجاع با اشاره به بیماری سرطان خود که در ۳۱سالگی به آن مبتلا شدند، افزود: این بیماری باعث گردید تا به فکر بروم چرا در این سن باید به این بیماری دچار شوم که جواب آن برای بنده یک چیز بود و آن هم سبک زندگی نادرست که موجب این بیماری شده بود و از آنجا با مدد از امام رضا علیه سلام پا در راه تصحیح سبک زندگی برداشتم.

 

مدیر عامل مجموعه آفتاب گستر یزد با بیان اینکه برای زندگی بهتر باید سبک زندگی خود را سالم کنیم، تصریح کرد: از دیدگاه دکتر رحیمی نسب که در لایو دوشنبه های طیب این مجموعه شرکت داشتند ، سبک زندگی مطلوب، سبک زندگی ای است که انسان را به سلامت، سعادت برساند و بهره وری عمر انسان را بالا ببرد.

 

وی در پاسخ به این سوال که عامل موفقیت مجموعه آفتاب گستر یزد در چیست، عنوان کرد: در این مجموعه در کنار مشورت از متخصصین، سعی کرده ایم که برای هر نهی که انجام می شود یک جایگزین مناسبی گزارده شود به عنوان مثال  زمانی که از فست فود نهی صورت میگیرد، یک غذای فست فودی خوش طعم به مردم پیشنهاد داده می شود.

 

دبیر انجمن تغذیه سالم یزد در بخش دیگر از گفتگو خود، ادامه داد: ما هنوز در ابتدا کار هستیم و سعی داریم فرهنگ سبک زندگی سالم که از ما گرفته شده را به مردم معرفی کنیم و در این راستا برنامه ای را برای صدا و سیما مرکز یزد در ۳۰ روز ماه مبارک رمضان  آماده کرده ایم تحت عنوان نارنجستان که به داشته های پراهمیت خود که فرموش کرده ایم برگردیم.

 

شجاع در پاسخ به چرایی گرانی اقلام ارگانیک نسبت به اقلام غیر طبیعی گفت: اینکه مواد ارگنایک گرانتر از مواد غیر ارگانیک هستند درست است اما این مورد نیز با، توجه مردم و رجوع آنها به مواد ارگانیک قابل حل است، اکثرا مردم اکنون به مواد غیر طبیعی به دلایل مختلف توجه دارند که این سبب میل سرمایه گذاران بر روی این محصولات می شود ولی اگر تقاضا بر روی مواد ارگانیک بیشتر باشد طبیعتا هم محصولات باکیفیت تری به دلیل  اصل رقابت داریم و هم ارزانتر.

 

 

 

  • منبع خبر : اشکذر خبر