رئیس شورا‌های حل اختلاف استان یزد از آزادی 92 زندانی و ایجاد سازش در160 فقره پرونده در شعب شورای حل اختلاف مستقر در زندان ها و بازداشتگاه های استان خبر داد.

به گزارش صبح ساباط، محمدرضا حداد در این خصوص اظهار کرد: با توجه به تاکیدات دین مبین اسلام بر حل و فصل اختلافات از طریق اصلاح ذات البین و کدخدا منشی، شوراهای حل اختلاف بعنوان یکی از نهاد های میانجی گر توانسته است تا حدود زیادی اختلافات منتهی به طرح دعوی در مراجع قضایی را حل و فصل نماید.

وی صلح و سازش را وظیفه ذاتی شوراهای حل اختلاف دانست و افزود: بر این اساس  شوراها تمام ظرفیت های موجود را به کار خواهند گرفت تا بتوانند در انجام این ماموریت مهم منشاء اثر باشند

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان یزد شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان ها و بازداشتگاه‌ها را از موفق‌ترین شعب در امر سازش برشمرد و گفت: امید است با همت و تلاش مجدانه شوراهای حل اختلاف استان، شاهد آزادی تعداد بیشتری از زندانیان در آینده بود تا در کنار بازگرداندن آن‌ها به جامعه، خانواده‌های آنان نیز از مشکلات و عواقبی که در نبود زندانی در کنار آنها در پیش رو دارد رهایی یابند.

گفتنی است؛ آزادی تعداد ۹۲ نفر از زندانیان در بند از زندان ها و بازداشتگاه های استان حاصل تلاش کارکنان شورا در بهمن ماه سال جاری بوده است که جا دارد از زحمات و تلاش های افتخار آمیز آنها تقدیر صورت گیرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس