سلمانی با اشاره به تشخیص قطعی 11 بیمار کرونای انگلیسی در یزد، گفت: تاکنون 1510 یزدی به علت کرونا فوت کرده‌اند.

به گزارش صبح ساباط، ابراهیم سلمانی با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع کرونا در استان یزد تاکنون متأسفانه ۱۵۱۰ نفر جان خود را به علت ابتلا به این بیماری منحوس از دست داده‌اند، گفت: در طول یکسال گذشته ۷۵ هزار و ۶۶۶ در یزد نمونه‌گیری کرونا شده‌اند که از این تعداد ۳۰ هزار و ۹۱ نفر نمونه آنها مثبت تشخیص داده شد.

سخنگوی علوم پزشکی یزد به وضعیت کنونی بیمارستان‌های استان یزد اشاره و اضافه کرد: در حال حاضر ۱۴۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد مشکوک به کرونا تشخیص داده شدند که از این تعداد ۴۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی با بیان اینکه تا روز گذشته ۱۱ نفر در استان یزد به‌صورت قطعی به کرونای انگلیسی مبتلا شدند، خاطرنشان کرد: این افراد از شهرستان‌های یزد، خاتم، اردکان و میبد بودند که به کرونای انگلیسی مبتلا شدند.

سلمانی اضافه کرد: بستری بیماران کرونای انگلیسی نسبت به دیگر بیماران کرونایی جدا بستری و تحت درمان قرار می‌گیرند و همه افرادی که با این مبتلایان کرونای انگلیسی در استان در ارتباط بودند، قرنطینه شدند.

سخنگوی علوم پزشکی یزد با اشاره به اینکه متأسفانه طی روزهای گذشته میزان رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در استان کاهش پیداکرده است، افزود: طبق آخرین آمار، میزان رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ۴۹ درصد و استفاده از ماسک در استان ۵۸ درصد است که کمترین میزان طی مدت‌های اخیر است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در استان، میزان رعایت پروتکل‌ها به همین میزان باشد امکان دارد که روزها و هفته‌های آینده شاهد جهش ناگهانی مبتلایان در استان باشیم و شرایط به نحوی پیش برود که موج چهارم شدیدتر باشد.

  • منبع خبر : یزد رسا