به دنبال عدم تغییر نرخ بهره بانکی در آمریکا، دلار آمریکا به کمترین سطح خود در بیش از یکسال اخیر رسید؛ در حالیکه شاخص بورس آسیا بیشترین روند افزایشی از سال ۲۰۰۷ میلادی به بعد را تجربه کرد. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، به دنبال تصمیم فدرال رزرو آمریکا مبنی بر عدم […]

به دنبال عدم تغییر نرخ بهره بانکی در آمریکا، دلار آمریکا به کمترین سطح خود در بیش از یکسال اخیر رسید؛ در حالیکه شاخص بورس آسیا بیشترین روند افزایشی از سال ۲۰۰۷ میلادی به بعد را تجربه کرد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، به دنبال تصمیم فدرال رزرو آمریکا مبنی بر عدم تغییر نرخ بهره بانکی و همچنین روند نزولی تورم در آمریکا، ارزش دلار آمریکا در برابر ۶ سبد اصلی ارز جهان سقوط کرد و بار دیگر به کمترین سطح خود در ۱۳ ماه اخیر رسید.

در همین حال شاخص دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی جهان به ۹۳.۲۶ واحد کاهش پیدا کرد که در مقایسه با بیشترین سیر صعودی خود که ۱۰۳.۸۲ واحد بود و در سوم ژانویه سال جاری میلادی عنوان بیشترین رقم در ۱۴ سال اخیر را نصیب خود کرده بود، بیش از ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین هر یک دلار آمریکا در برابر ۱۱۰.۹۰ ین ژاپن معامله شد که ۲ دهم درصد روند نزولی داشت؛ این در حالی است که هر یورو با ۲ دهم درصد سیر صعودی در مقابل دلار آمریکا در برابر ۱.۱۷۵۵ دلار معامله شد و هر پوند انگلیس هم به ۱.۳۱۴۶ دلار کاهش یافت.

در بازار بورس کشورهای آسیایی، میانگین شاخص بورس آسیا-اقیانوسیه در خارج از ژاپن با ۹ درصد روند صعودی، بیشترین رقم از دسامبر سال ۲۰۰۷ میلادی به بعد را تجربه کرد و از ابتدای ماه جولای تا کنون بیش از ۵ درصد افزایش یافته است.

بر همین اساس، شاخص بورس «کاسپی» و «نیکی» ژاپن هر کدام با ۲ دهم درصد افزایش شروع بکار کردند و شاخص بورس استرالیا هم ۳ دهم درصد روند صعودی به خود گرفت.

همچنین شاخص بورس «هنگ سنگ» هنگ کنگ با ۳ دهم درصد افزایش روبرو شد و بورس فیلیپین هم بیشترین رشد در یکسال اخیر را تجربه کرد.

در چین بورس این کشور به دلیل نگرانی از شدت گرفتن قوانین تجارت، روند نزولی به خود گرفت.

بر پایه این گزارش، هر اونس طلا تقریبا بدون تغییر در برابر یکهزار و ۲۶۱ دلار و ۳۱ سنت معامله شد که همچنان بیشترین رقم در ۶ ماه اخیر است.