مشگین شهر- فرماندار مشگین شهر گفت: ۱۲ سد معیشتی که در دولت نهم و دهم احداث آن در مشگین شهر صورت گرفته عملاً بلااستفاده است. میرعلی رحیمی زاد در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: این سدها از ۶۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و اغلب به دلیل مشکلات بعدی که به ضعف مطالعات […]

مشگین شهر- فرماندار مشگین شهر گفت: ۱۲ سد معیشتی که در دولت نهم و دهم احداث آن در مشگین شهر صورت گرفته عملاً بلااستفاده است.
میرعلی رحیمی زاد در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: این سدها از ۶۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و اغلب به دلیل مشکلات بعدی که به ضعف مطالعات بازمی‌گردد بدون استفاده باقی مانده‌اند.
وی افزود: برخی از سدها به دلیل اینکه مطالعه مطلوبی نداشته امروز با ضعف منابع آبی مواجه است و متأسفانه به دلیل ضعف مطالعات کارشناسی امروز تأمین آب آن به مشکل برخورده است.
فرماندار مشگین شهر در خصوص دو سد خورشیدآباد و عصر آباد با عمر ۱۳ ساله که عملاً بی‌استفاده است، اضافه کرد: در خورشیدآباد نیز تأسیسات سد نیمه‌کاره مانده است.
رحیمی زاد ابراز امیدواری کرد در سال جاری تأسیسات و پمپاژ سد تکمیل شود تا بتوان ۶۰۰ هکتار اراضی کشاورزی سه روستای مجاور را تحت پوشش قرار داد.